Poznań: Ulice jak dobry ser. Zobacz film

  Poznań: Ulice jak dobry ser. Zobacz film

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznań: Ulice jak dobry ser. Zobacz film
  Poznańskie ulice wyglądają jak szwajcarski ser. Dziur jest pełno. Niektóre są jednak bardziej niebezpieczne od innych. Zwłaszcza, gdy znajdują się przy samym skrzyżowaniu lub rondzie i kierowca nie ma praktycznie żadnych szans, by je ominąć. Czy drogowcy zwracają na to uwagę ustalając harmonogram napraw? Okazuje się, że tak.
  Poznań: Ulice jak dobry ser. Zobacz film
  Tylko w pierwszym tygodniu stycznia Zakład Robót Drogowych załatał 658 dziur. Zużyto 125 ton masy, która służy do wypełniania ubytków w jezdni. Prace kosztowały około 250 tysięcy złotych. Wczoraj drogowcy pojawiali się w różnych częściach miasta, między innymi na ulicach: Księcia Mieszka I, Naramowickiej, Krzywoustego, Jana Pawła II, Warszawskiej, Bałtyckiej czy Hetmańskiej.

  O kolejności decydują pracownicy Zarządu Dróg Miejskich, którzy objeżdżają miasto i ustalają, które dziury wymagają natychmiastowej interwencji, ponieważ mogą stwarzać zagrożenie. I choć codziennie przy naprawie nawierzchni

  Rajd po poznańskich ulicach Zobacz film z serwisu glos.tv

  - Ponieważ ubytków w nawierzchni jest w tym roku zdecydowanie więcej niż wcześniej i zwyczajnie nie nadążamy z ich łataniem - przyznaje Tomasz Libich z ZDM. - W pierwszej kolejności usuwamy te, które mogą być niebezpieczne i znajdują się na głównych ulicach.

  W 2009 roku załatano 10,5 tysiąca wyrw. W zeszłym - ponad 18 tysięcy. Mimo to po mieście jeździ się ciężko. Ubytki powstają z kilku powodów. Jednym z nich jest temperatura (słynne wśród drogowców "przejście przez zero"), używanie do posypywania jezdni soli oraz sama konstrukcja dróg.

  - Większość była projektowana w latach siedemdziesiątych. Wtedy nikt nie zakładał takiego natężenia ruchu ani tego, że tiry jeżdżące po drogach będą tak ciężkie - mówi Libich.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY