Piła: PiS z Platformą razem do Senatu?

  Piła: PiS z Platformą razem do Senatu?

  Agnieszka Kledzik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  - O naszej pilskiej koalicji PO - PiS, zrobiło się nawet głośno w kraju - żartował poseł Maks Kraczkowski, mówiąc o współpracy obu ugrupowań politycznych w Radzie Miasta Piły.
  M. Kraczkowski zastanawia się, czy poprzeć PO

  M. Kraczkowski zastanawia się, czy poprzeć PO ©Agnieszka Kledzik

  Zapowiada się, że to nie koniec współpracy. PiS w wyborach uzupełniających do Senatu, nie wystawiło swojego kandydata, bo nie było to dla niego priorytetem, choć zarejestrowali komitet wyborczy i pomimo trudności zebrali wymaganą ilość podpisów na liście poparcia.

  - Nie ukrywam, że mieliśmy problem z zebraniem wymaganej ilości podpisów, niektórzy pełnomocnicy odmówili współpracy, np. pełnomocnik pilski Jacek Ciechanowski nie włączył się w tę akcję, ale to były incydentalne przypadki - mówi Kraczkowski.

  Poseł uważa, że wybory uzupełniające są nonsensem, kiedy nadal istnieje możliwość przedterminowych wyborów. To jego zdaniem wyrzucone pieniądze. Jedynym kandydatem do fotela senatora jest Henryk Stokłosa, oskarżony m.in. o korupcję.

  - Wybór Stokłosy, to niestety realna groźba - komentuje poseł. Dlatego należy połączyć szyki, by do tego nie dopuścić. Pilskie PiS, zastanawia się teraz, kogo poprzeć w tych wyborach.

  - Platforma zabiega o poparcie ich kandydata. Otrzymałem już zaproszenie na rozmowy i na pewno bliżej jest nam do kandydata prawicowego niż lewicowego - dodaje.

  Tymczasem do wyborów ostro przygotowuje się lewica. Szykuje się desant na Piłę, całego klubu SLD. Padają też deklaracje.

  - Mój brat Zbigniew Ajchler jeżeli zostanie wybrany, zrezygnuje z pobierania diety senatorskiej. Jest przedsiębiorcą, więc na dodatkowej pensji mu nie zależy, tylko na pracy dla regionu - deklaruje Romuald Ajchler, poseł SLD.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo