Września: Zatrzymany były nauczyciel podejrzany o pedofilię

  Września: Zatrzymany były nauczyciel podejrzany o pedofilię

  Karolina Barełkowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Jan B. , 64-letni były nauczyciel z Wrześni, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Mężczyzna podejrzany jest o pedofilię. Zostanie poddany badaniom przez biegłego seksuologa.
  Jak informuje Magdalena Mazur-Prus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, śledczy z Wrześni prowadzą postępowanie przeciwko Janowi B., podejrzanemu o to, że w miesiącach sierpniu i październiku 2010 roku doprowadził dwie małoletnie dziewczynki, w wieku 9 i 11 lat, do poddania się innym czynnościom seksualnym. Postępowanie przeciwko mężczyźnie zostało wszczęte w wyniku zawiadomienia przyjętego od opiekunki jednej z dziewczynek.


  Były nauczyciel wykorzystał swoje doświadczenie w pracy pedagogicznej zdobywał zaufanie zarówno dzieci, jak i opiekunów małoletnich.

  - Ustalono, że emerytowany nauczyciel, udzielał bezpłatnie korepetycji. W gronie jego uczennic znalazły się małoletnie pokrzywdzone. Ponadto ustalono, że podejrzany kontaktował się osobiście z uczennicami gimnazjum specjalnego, obdarowywał je owocami, słodyczami - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu - Magdalena Mazur-Prus.

  Jest to kolejne zatrzymanie we Wrześni podejrzanego o pedofilię. Ostatnio aresztowano 19-letniego Adriana K., któremu zarzuca się molestowanie seksualne 10-letniego brata swoich koleżanek.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo