Szkoły: Uczniowie piszą próbne matury

  Szkoły: Uczniowie piszą próbne matury

  Katarzyna Sklepik

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Od dzisiaj do czwartku maturzyści sprawdzać będą swoją wiedzę i stopień przygotowania do majowych egzaminów. Jak to zrobią? Przystępując do próbnych egzaminów, przygotowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Poznaniu.
  Dzisiaj uczniowie piszą próbny egzamin z języka polskiego, z obowiązkowego, podstawowego poziomu. Arkusz egzaminacyjny rozwiązywać będą przez 170 minut.

  Jutro zweryfikują swoje umiejętności językowe z angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego - na podstawowym, obowiązkowym poziomie. Na rozwiązanie testu będą mieli 120 minut.

  Następnego dnia uczniowie przetestują swoją wiedzę z przedmiotów dodatkowych, zdawanych na poziomie rozszerzonym. Do wyboru mają między innymi: biologię, historię, geografię, wiedzę o społeczeństwie, chemię, fizykę lub języki obce na poziomie rozszerzonym. A w czwartek 13 stycznia maturzyści po raz drugi sprawdzą się z... matematyki.

  Od jutra na łamach "Głosu Wielkopolskiego" prezentować będziemy przykładowe odpowiedzi z poszczególnych przedmiotów. Na początek - język polski.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo