Droga, która łączy

  Droga, która łączy

  Małgorzata Linettej

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Droga, która łączy
  Droga ekspresowa S5 ma tę właściwość niezwykłą, że łączy dwa wielkie miasta Poznań i Wrocław. Łączy w sensie fizycznym, by nie powiedzieć namacalnym, bo pozwala - w planach - pokonać samochodem trasę między regionalnymi metropoliami szybko i komfortowo.
  Droga, która łączy
  Ale łączy też w sensie społecznym. Oto bowiem wystarczyło, by rządowy długopis w ważnej ręce skreślił tę newralgiczną trasę z planów budowy, by do wspólnego działania zabrali się samorządowcy obu województw. Tylko przyklasnąć i popierać.

  To właściwy sposób na sukces. Bo nacisk na "odpowiednie czynniki decyzyjne" dwóch potężnych województw, którym chodzi o to samo, ma zupełnie inną wagę i kategorię niż pohukiwania pojedynczych niezadowolonych.

  Rację ma zatem prezydent Grobelny, zachęcając do założenia wspólnego frontu w batalii o dobre drogi: Poznań, Wrocław i dziesiątki gmin obu regionów muszą mieć głos donośny.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  drogi

  maciej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 11

  Rzadowy dlugopis czyli PO I Tuska, ktorego wielkopolanie wielbia I glosuja na- uparcie ,warto by zaznaczyc w artykule ze wielkopolska jest traktowana jak mieso wyborcze(armatnie),wyborcze obiecanki...rozwiń całość

  Rzadowy dlugopis czyli PO I Tuska, ktorego wielkopolanie wielbia I glosuja na- uparcie ,warto by zaznaczyc w artykule ze wielkopolska jest traktowana jak mieso wyborcze(armatnie),wyborcze obiecanki winny byc rzetelnie punktowane, a wnioski to mam nadzieje przy nastepnych wyborach...zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo