Piła: Luteranie mają swój kościół. Zobacz film

  Piła: Luteranie mają swój kościół. Zobacz film

  Michał Nicpoń

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Po przeszło dwóch latach budowy świątynia jest gotowa. Jest już pozwolenia na jej użytkowanie. Oficjalne poświęcenie kościoła odbędzie się 25 kwietnia, w Wielkanoc. To pierwsza ewangelicka świątynia w Pile zbudowana po II wojnie.
  Co ciekawe obiekt powstał niemal w tym samym miejscu, w którym funkcjonował nieistniejący już kościół ewangelicki św. Jana, ten sam święty patronuje również nowej świątyni. Co więcej, budowa historycznego już kościoła św. Jana zakończyła się równe sto lat temu na przełomie lat 1910- 1911.

  Zobacz film: Nowy kościół dla luteranów

  Główne wejście do świątyni usytuowane jest od ulicy W. Pola. W głównej nawie kościoła usiąść może 120 wiernych. Są też dodatkowe sale: spotkań, muzyczna i szkółki niedzielnej. Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Wysokość budynku, łącznie z wieńczącym go dwumetrowym krzyżem to 13,75m.

  Historia kościoła zaczęła się już pod koniec 2006 roku. O budowie kościoła zdecydowało zgromadzenie parafialne. 26 października 2008 roku wmurowany został akt erekcyjny. 25 kwietnia kościół poświęci biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce ks. Jerzy Samiec.  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo