Znak Dobra dla dziennikarzy z Leszna i Szamotuł

  Znak Dobra dla dziennikarzy z Leszna i Szamotuł

  Stefan Drajewski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Znamy tegorocznych laureatów konkursu dziennikarskiego "Znak Dobra" im. Romy Brzezińskiej. Marcin Pomianowski z szamotulskiego tygodnika "Dzień" i Jacek Witczak z leszczyńskiego dziennika ABC otrzymali dwie równorzędne nagrody. Kapituła postanowiła przyznać również nagrodę specjalną za akcję "Mały Wielki Radiowiec" księdzu Maciejowi Kubiakowi oraz Annie Kopras-Fijołek z "Gazety Jarocińskiej".
  Konkursowi "Znak Dobra" patronuje Roma Brzezińska

  Konkursowi "Znak Dobra" patronuje Roma Brzezińska ©W. Wylegalski

  Marcin Pomianowski wymyślił akcję pomocy ofiarom powodzi w Bogatyni - "Wyprawka". Dziennikarz tygodnika "Dzień" pojechał do zalanego miasta, opisał tragedię, dowiedział się, w jaki sposób można pomóc poszkodowanym, a potem wspólnie z czytelnikami i szamotulskimi urzędami pomysł zrealizował. Pod koniec sierpnia zawiózł do Bogatyni samochód wypełniony po brzegi przyborami szkolnymi.

  Jacek Witczak został nagrodzony za artykuł "O dwóch takich, co dzielą się sercem". Autor znalazł i opisał dwóch gimnazjalistów, którzy bezinteresownie pomagają swojemu koledze Dawidowi. Każdego dnia przychodzą do niego do domu, zabierają go na wózku inwalidzkim do szkoły. Dla mamy Dawida, która opiekuje się młodszą siostrą chłopca, to wielka pomoc, dla Przemka i Pawła - "nic wielkiego" - jak mówią.

  Nagroda specjalna trafi do rąk księdza Macieja Kubiaka oraz Anny Kopras-Fijołek za akcję "Mały Wielki Radiowiec". Dwa lata temu Anna Kopras-Fiołek opisywała akcję pomocy dzieciom niepełnosprawnym w Jarocinie i okolicach, za co otrzymała nagrodę "Znak Dobra". Po jej artykułach w pomoc włączyli się czytelnicy. Na spotkaniu dziennikarskim Ania opowiedziała natomiast o niepełnosprawnym chłopcu radiowcu, który domowym sposobem przygotowuje audycje radiowe o koleżankach i kolegach. I tak narodziła się nagrodzona akcja. To świetny przykład, jak jedno dobro czyni kolejne dobro.

  Do konkursu jury zakwalifikowało 10 prac, ponieważ nie wszystkie nadesłane korespondowały z ideą konkursu "Znak Dobra" bądź nie spełniały wymogów formalnych konkursu.

  Serdecznie zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród, która odbędzie się 15 stycznia o godzinie 16 w Auli Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu.

  Patronat honorowy nad konkursem sprawuje arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański. Wszelkie aktualności dotyczące konkursu można znaleźć na stronie www.znakdobra.pl oraz na profilu konkursu na Facebooku.


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo