Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w Poznaniu spadły

MON
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w Poznaniu spadły o 1,5 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca. W porównaniu z rokiem ubiegłym używane mieszkania w stolicy Wielkopolski są tańsze o 0,5 proc.

Różnica w cenie, liczona rok do roku jest więc na tyle niewielka, że można mówić o stabilizacji.
Bardzo podobna sytuacja jest we Wrocławiu. Tam spadek cen mieszkań na rynku wtórnym rok do roku wyniósł 0,6 proc. Więcej, bo o 1,9 proc. staniały mieszkania w Krakowie, o 2,2 proc. w Gdańsku.

Ale nie w całym kraju widać tendencję spadkową. Jak wynika z analiz Home Broker więcej niż w ubiegłym roku trzeba zapłacić za używane mieszkania w Bydgoszczy i Łodzi (tam ceny wzrosły odpowiednio o 8,2 i 5,2 proc.). Mniejsze wzrosty cen zanotowano w Katowicach, Białymstoku czy Szczecinie. W tym ostatnim mieście przeciętna cena mieszkań używanych wzrosła o 1,7 proc. W Katowicach wzrost wyniósł 2,3 proc. , w Białymstoku 2,9 proc.

Niewiele zdrożały mieszkania w Warszawie. W tym ostatnim przypadku wzrost cen wyniósł jedynie 0,6 proc.
Większość mieszkań na rynku wtórnym wciąż jest kupowana na kredyt. Poznaniacy mogą pochwalić się przeciętnie największym wkładem własnym w zakup nieruchomości, wynoszącym 30 proc. Mieszkańcy Krakowa i Białegostoku zaciągają z reguły kredyty na 75 proc. wartości nieruchomości, w Warszawie zaś udział własny w zakupie wynosi 17 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski