Wielkopolska: Warta znów niebezpieczna. Film

  Wielkopolska: Warta znów niebezpieczna. Film

  CZUM

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Poziom rzeki Warty na odcinku w Śremie ciągle wzrasta. W piątek wynosił on 472 cm, w ciągu ostatniej doby poziom wody w rzece podniósł się o 8 cm. Na obecną chwilę stan alarmowy przekroczony jest o 22 cm. Strażacy i pracownicy nadzoru wodnego monitorują poziom rzeki oraz stan wałów przeciwpowodziowych.
  Wielkopolska: Warta znów niebezpieczna. Film

  ©CZUM

  Cały czas obowiązuje alarm powodziowy, który 20 grudnia o godz. 18 wprowadził Piotr Florek, wojewoda wielkopolski. Zator lodowy, który powstał na kanale mosińskim oraz zapowiadane zwyżki temperatur do nawet kilku stopni Celsjusza na plusie nie zapowiadają niczego dobrego, wręcz przeciwnie, może mieć to katastrofalny skutek.

  Zobacz film Warta znów niebezpieczna

  - Cały czas monitorujemy stan wód na rzece Warcie w Śremie - informuje Cezary Kobierski, rzecznik prasowy śremskiej straży pożarnej. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że będą występowały lokalne podtopienia - mówi śremski strażak.

  Mieszkańcy ulicy Nadbrzeżnej mają w pamięci wydarzenia z maja i czerwca ubiegłego roku i każdego dnia z trwogą spoglądają na wahania wody na wodowskazie.
  - Póki jest zima i temperatury są ujemne to wszystko jest w porządku, jednak boimy się, że gdy tylko temperatury podskoczą, to znów nas zaleje - mówi z trwogą śremianin mieszkający przy ul. Nadbrzeżnej.

  Czy tak się stanie ciężko stwierdzić, jak powiedział Bogdan Gądecki z nadzoru wodnego, wszystko zależy od aury.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Warta i podtopienia

  otoJA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 14

  No tak jak sie buduje kanalizację aż o średnicy wewnętrznej DN 300 / to w mm / - w międzyczasie tandet ną kostką brukową wytapetowano dziesiątki tysięcy metrów 2 ulic, chodników i placów - nie...rozwiń całość

  No tak jak sie buduje kanalizację aż o średnicy wewnętrznej DN 300 / to w mm / - w międzyczasie tandet ną kostką brukową wytapetowano dziesiątki tysięcy metrów 2 ulic, chodników i placów - nie rozumie się probelmu malej retencji / projektanci, inwestorzy i tak zwaniu decydenci o intelekcie trechnicznym z epoki Towarzysza Gierka / to efekt - w tym także powodzie gwarantowane. Na idiotym i debilizm jak widać na zdjęciu nie ma lekarstwa - a głoszone teorie w tym zakresie mają sie rodem z IDEII - LENIN WIECZNIE ZYWY. Brawo !!! zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo