Medale Młodej Sztuki: Oto kulturalni medaliści!

  Medale Młodej Sztuki: Oto kulturalni medaliści!

  Stefan Drajewski, Marcin Kostaszuk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Aleksandra Ska (sztuki wizualne), animator kultury Bernard Ejgierd, aktor Radosław Elis, gitarzysta klasyczny Łukasz Kuropaczewski, pisarz Piotr Śniedziewski i grupa muzyczna We Call It A Sound - oto laureaci Medali Młodej Sztuki "Głosu Wielkopolskiego" za rok 2010.
  We wrześniu Radosław Elis odebrał Srebrną Maskę. Tym razem został nagrodzony Medalem Młodej Sztuki

  We wrześniu Radosław Elis odebrał Srebrną Maskę. Tym razem został nagrodzony Medalem Młodej Sztuki

  Celem nagrody jest zwrócenie uwagi na dorobek wielkopolskich twórców i animatorów kultury. Słuszność wyborów jury potwierdzają nazwiska laureatów sprzed lat, wśród których znajdziemy m.in. Stanisława Barańczaka, Zenona Laskowika, czy Krzesimira Dębskiego.

  Efektem trzygodzinnych obrad był wybór sześciu laureatów. W dziedzinie literatury medal przypadł Piotrowi Śniedziewskiemu za - jak to ujął Piotr Śliwiński - otwarcie polonistyki na świat i tłumaczenie świata na polski.

  Aktora Teatru Nowego Radosława Elisa wyróżniliśmy za znakomitą kreację w spektaklu "Lobotomobil". Nie sposób było też pominąć imponujących dokonań gitarzysty klasycznego Łukasza Kuropaczewskiego, realizującego się też w roli dyrektora artystycznego festiwalu Polska Akademia Gitary.

  Sztuki wizualne wśród medalistów reprezentuje Aleksandra Ska, doceniona za "intensywność przekazu i drażnienie zmysłów". Animatorem kultury roku został uznany Bernard Ejgierd, szef kultowych poznańskich klubów Meskal i Meskalina. Z Wolsztyna natomiast wywodzi się grupa We Call It A Sound, tworząca niebanalną muzykę na styku elektroniki i ambitnego popu.

  Medale zostaną wręczone 16 lutego w Poznańskiej Galerii Nowej przy ul. Mielżyńskiego 20.

  Jury Medali Młodej Sztuki

  Laureatów wybrała kapituła Medali Młodej Sztuki, złożona z krytyków sztuki oraz dziennikarzy. W jej składzie znaleźli się: Marta Smolińska, Ewa Obrębowska -Piasecka, Olgierd Błażewicz, Włodzimierz Braniecki, Andrzej Chylewski, Stefan Drajewski, Marcin Kostaszuk (przewodniczący), Wojciech Makowiecki, Janusz Pazder i Piotr Śliwiński.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Śniedziewski- pisarz?!

  xyx (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 91 / 56

  Z całym szacunkiem, ale to naukowiec i propagator, a nie autor, tym samym nagroda w dziedzinie sztuki jest tutaj kontrowersyjna!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo