Żołnierze Powstania Warszawskiego w labiryncie podziemnego miasta

W 1. odcinku "Tajemnic Państwa Podziemnego" rekonstruujemy koszmarny świat warszawskich kanałów oraz badamy techniki, których używali powstańcy, by przetrwać pod ziemią. Obejrzyj go lub przejdź do pełnego wydania Powstania Warszawskiego.

Obejrzyj wszystkie odcinki
Zwiń
Obejrzyj wideo
Baranowo: Podwójne znaki przy drogach zdezorientowały...

Baranowo: Podwójne znaki przy drogach zdezorientowały kierowców

Beata Kapusta

Głos Wielkopolski

Aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Podwójne oznakowanie dezorientuje kierowców
1/7
przejdź do galerii

Podwójne oznakowanie dezorientuje kierowców ©Czytelnik

W środę Czytelnik „Głosu” poinformował nas, że przejeżdżając przez podpoznańskie Baranowo zauważył podwójne znaki drogowe przy ulicach.
Już przy wjeździe zaskoczyła go podwójna tabliczka z nazwą miejscowości.

- Dziś zauważyłem absurdalne zamontowanie znaków drogowych. Bezpośrednio obok istniejącego oznakowania postawiono nowe identyczne, przy okazji nie demontując starego. Dawne znaki są w bardzo dobrym stanie. Ciężko nawet ustalić, które są nowe, a które stare – napisał czytelnik.

Jak się okazuje, nowe znaki zostały wstawione w ramach prowadzonego remontu drogi krajowej nr 92 między 166 a 170 kilometrem. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przewidziała wymianę oznakowania pionowego ze znaków średnich na duże, czyli o jedną grupę większych od istniejących, ponieważ tego wymagają obowiązujące przepisy dotyczące warunków technicznych znaków i sygnalizacji drogowej wydane przez ministerstwo.
- Stare znaki po zdemontowaniu zostaną złożone w Obwodzie Drogowym w Swadzimiu. Większość z nich będzie mogła być jeszcze wykorzystana na innych naszych drogach – informuje Ewa Piechowiak, specjalista z Wydziału Uzgodnień i Zagospodarowania Przestrzennego poznańskiego oddziału GDDKiA.

Po interwencji, GDDKiA wydała odpowiednie polecenie wykonawcy zlecenia. Został on poinformowany o konieczności usuwania starych znaków niezwłocznie po zamontowaniu nowych lub zasłaniania ich pokrowcami. – Chodzi również o to, by nowe oznakowanie, które byłoby w sprzeczności z oznakowaniem tzw. tymczasowym związanym z prowadzonymi robotami także było do czasu zakończenia robót zasłonięte.

Wykonawca zobowiązał się do natychmiastowego usunięcia starego oznakowania.
Komentarze (6)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
W środę poinformował czytelnik?

ale (gość)

Zgłoś naruszenie treści

kilka dni wcześniej całą Polskę informowały o tym Fakty TVN . Warto wspomnieć, skąd czerpie się informacje. Gdyby to było w drugą stronę, to Głos podniósłby larum. :-)

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
a propos autostrad ...

Weronika (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

Uważam, że autostrady : A1, A2 i A4 powinny mieć po cztery pasy w jednym kierunku i jeden awaryjny czyli po 5 pasów. Wtedy tłoku nie byłoby nawet za lat 50. Proste ?
Ano proste.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Terazz too jużż...

When The Blind Men Cry (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4

nawett trzeźwyy kierowiecc podwójniee będziee widziałł

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
znaki

ble spostrzegawczy (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4

Spoko w Swadzimiu na zjeździe z krajowej 92 w stronę swadzimia, chcąć jechać na wiadukt zaraz na skręcie stoją dwa znaki drogowe obok siebie z ograniczeniem prędkości 40.Absurdy "POLSKI"

Zdjęcie autora komentarza
*

roweromaniak

Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

Drogowcy biorą przykład z Grobelandu*, miasta how-how.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Etos?

Bartek wyborca (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 13 / 3

Mit gospodarnego Poznania i gospodarnej Wielkopolski od dawna leży w gruzach dzięki bezmyslnej, rozpasanej władzy urzędniczej. Zmienić to można tylko kartką wyborczą.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Gorący temat

Wideo