Baranowo: Podwójne znaki przy drogach zdezorientowały...

Baranowo: Podwójne znaki przy drogach zdezorientowały kierowców

Beata Kapusta

Głos Wielkopolski

Aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Podwójne oznakowanie dezorientuje kierowców
1/7
przejdź do galerii

Podwójne oznakowanie dezorientuje kierowców ©Czytelnik

W środę Czytelnik „Głosu” poinformował nas, że przejeżdżając przez podpoznańskie Baranowo zauważył podwójne znaki drogowe przy ulicach.
Już przy wjeździe zaskoczyła go podwójna tabliczka z nazwą miejscowości.

- Dziś zauważyłem absurdalne zamontowanie znaków drogowych. Bezpośrednio obok istniejącego oznakowania postawiono nowe identyczne, przy okazji nie demontując starego. Dawne znaki są w bardzo dobrym stanie. Ciężko nawet ustalić, które są nowe, a które stare – napisał czytelnik.

Jak się okazuje, nowe znaki zostały wstawione w ramach prowadzonego remontu drogi krajowej nr 92 między 166 a 170 kilometrem. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przewidziała wymianę oznakowania pionowego ze znaków średnich na duże, czyli o jedną grupę większych od istniejących, ponieważ tego wymagają obowiązujące przepisy dotyczące warunków technicznych znaków i sygnalizacji drogowej wydane przez ministerstwo.
- Stare znaki po zdemontowaniu zostaną złożone w Obwodzie Drogowym w Swadzimiu. Większość z nich będzie mogła być jeszcze wykorzystana na innych naszych drogach – informuje Ewa Piechowiak, specjalista z Wydziału Uzgodnień i Zagospodarowania Przestrzennego poznańskiego oddziału GDDKiA.

Po interwencji, GDDKiA wydała odpowiednie polecenie wykonawcy zlecenia. Został on poinformowany o konieczności usuwania starych znaków niezwłocznie po zamontowaniu nowych lub zasłaniania ich pokrowcami. – Chodzi również o to, by nowe oznakowanie, które byłoby w sprzeczności z oznakowaniem tzw. tymczasowym związanym z prowadzonymi robotami także było do czasu zakończenia robót zasłonięte.

Wykonawca zobowiązał się do natychmiastowego usunięcia starego oznakowania.
Komentarze (6)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
W środę poinformował czytelnik?

ale (gość)

Zgłoś naruszenie treści

kilka dni wcześniej całą Polskę informowały o tym Fakty TVN . Warto wspomnieć, skąd czerpie się informacje. Gdyby to było w drugą stronę, to Głos podniósłby larum. :-)

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
a propos autostrad ...

Weronika (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

Uważam, że autostrady : A1, A2 i A4 powinny mieć po cztery pasy w jednym kierunku i jeden awaryjny czyli po 5 pasów. Wtedy tłoku nie byłoby nawet za lat 50. Proste ?
Ano proste.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Terazz too jużż...

When The Blind Men Cry (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4

nawett trzeźwyy kierowiecc podwójniee będziee widziałł

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
znaki

ble spostrzegawczy (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4

Spoko w Swadzimiu na zjeździe z krajowej 92 w stronę swadzimia, chcąć jechać na wiadukt zaraz na skręcie stoją dwa znaki drogowe obok siebie z ograniczeniem prędkości 40.Absurdy "POLSKI"

Zdjęcie autora komentarza
*

roweromaniak

Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

Drogowcy biorą przykład z Grobelandu*, miasta how-how.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Etos?

Bartek wyborca (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 13 / 3

Mit gospodarnego Poznania i gospodarnej Wielkopolski od dawna leży w gruzach dzięki bezmyslnej, rozpasanej władzy urzędniczej. Zmienić to można tylko kartką wyborczą.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Gorący temat

Wideo