Poznań: Radni mają pomysł na ożywienie Śródmieścia

  Poznań: Radni mają pomysł na ożywienie Śródmieścia

  BOK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wieczór poetycki w księgarni, przegląd twórczości w klubokawiarni - pieniądze na takie inicjatywy właściciele tych lokali dostaliby z programu grantowego, który chcą uruchomić radni. To jeden z pomysłów komisji rewitalizacji Rady Miasta na ożywienie Śródmieścia.
  - Duże firmy, banki są w stanie sprostać wysokim czynszom, ale nie np. księgarnia - mówi Mariusz Wiśniewski, szef komisji. - Miasto jednak nie może stosować preferencyjnych czynszów, bo jest to niedozwolona pomoc publiczna. Stąd pomysł, by tych małych najemców wesprzeć grantami.

  Komisja chce nie tylko opiniować projekty uchwał, ale także proponować konkretne rozwiązania. Dlatego też zamierza współpracować z organizacjami pozarządowymi, ekspertami od rewitalizacji, radami osiedli.

  - Śródmieście powinno być wizytówką miasta - uważa Wiśniewski i dodaje, że dlatego powinno się dążyć do ograniczenia tutaj ruchu, uporządkować parkingi, uaktualnić dokumentację koncepcji tramwaju na Ratajczaka. Są też działania, które mogą przynieść efekty szybko, jak choćby umożliwienie tworzenia kawiarnianych ogródków na ulicach i placach.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  granty

  Artur (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 24 / 21

  Wesprzeć grantami, może kolesiów, albo sam siebie wesprze Wiśnia, kolejne przekręty czas zacząć Panowie Radni... bravo

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ożywienie śródmieścia

  Radek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 17

  Pomysł ożywienia śródmieścia, obecnie opustoszałego, jest dobry. Chętnie wybrałbym się na spotkanie z autorem, aktorem, interesującym człowiekiem, do jakiegoś niewielkiego lokalu w centrum, gdzie...rozwiń całość

  Pomysł ożywienia śródmieścia, obecnie opustoszałego, jest dobry. Chętnie wybrałbym się na spotkanie z autorem, aktorem, interesującym człowiekiem, do jakiegoś niewielkiego lokalu w centrum, gdzie można by przy kawie porozmawiać o czymś bardziej zajmującym, niż polityczne kłótnie. JESTEM ZA!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wspomagania

  otoJA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 22

  To taka sama idea jak większość aktualnie tworzonych w bólach porodowych ustaw - co jedna to bardziej korupcyjno - kryminogenna - no ale to nie ich - czyli TWÓRCÓW - problem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo