Poznań: Szkoły wyższe czekają na studentów z Białorusi

  Poznań: Szkoły wyższe czekają na studentów z Białorusi

  Mateusz Pilarczyk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W protestach po wyborach prezydenckich na Białorusi brało udział wielu studentów. Reżim Łukaszenki nie wybacza takiego sprzeciwu wobec władzy i zostali oni relegowani z uczelni. Studenci mają znaleźć miejsce na polskich uczelniach. Z apelem o przyjmowanie Białorusinów na uniwersytety wystąpiła Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego.
  - Uniwersytet przyjmie studentów, którzy zostali relegowani z białoruskich uczelni. Muszą oni tylko spełnić określone warunki - zapowiada Dominika Narożna, rzecznik Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

  Jakie to warunki? Studenci zostaną przyjęci, jeśli w ofercie UAM są te same bądź podobne kierunki. Represjonowani muszą też udowodnić, że w czasie wydarzeń po wyborach posiadali status studenta.

  Na Białorusinów czekają też inne poznańskie uczelnie. - Wiemy, że problem dotyczy głównie studentów kierunków ogólnouniwersyteckich - jak historia, prawo, czy filologia - mówi dr hab. Cezary Beker z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. - Oczywiście jeśli znajdą się chętni z zakresu nauk przyrodniczych, to na pewno nasza uczelnia ich przyjmie - deklaruje.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo