To stary przekręt

  To stary przekręt

  Piotr Talaga

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  To stary przekręt
  W 1997 roku pisałem, bodaj jako pierwszy w kraju, o aferze paliwowej. Poza szumem w mediach nic z tą sprawą nie zrobiono. Kilka lat później nieco się ruszyło po publikacjach "Rzeczpospolitej". Okazuje się jednak, że handlujący opałem, który cudownie zmienia się w olej napędowy, cały czas pozostają bezkarni.
  To stary przekręt
  Trudno uwierzyć, że przez tyle lat nie dało się tego procederu powstrzymać. Zmieniały się mechanizmy przekrętu. Zawsze jednak znajdowała się jakaś luka prawna, zawsze coś ktoś przeoczył tworząc nowe regulacje prawne. Jedno pozostało niezmienne - Skarb Państwa tracił rocznie setki milionów złotych, a kierowcy do baków wlewali paliwo przeznaczone do kotłowni czy młockarni.

  To nie jest przypadek. Z tym problemem nie potrafiła sobie dać rady żadna z ekip rządzących (a u władzy zdążyły być już wszystkie liczące się siły polityczne). Nie umiały czy nie chciały?
  Sprawa afery paliwowej w Polsce przypomina tę z początku lat 90. związaną z alkoholem. W niej także w przedziwnych okolicznościach w przepisach pojawiały się furtki wykorzystywane przez "dobrze poinformowanych".

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  GROZILI ŚMIERCIĄ ZA UJAWNIENIE AFERY

  podaj dalej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 38 / 33

  "Gazeta Wyborcza - Wrocław" Radnemu Lewicy, który nagłośnił handel głosami na PO grożono śmiercią.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo