Maraton pływacki Hel - Gdynia. Kobieta najszybsza po raz pierwszy w historii [ZDJĘCIA]

ŁŻ, inf. prasowa
Po raz pierwszy w historii pływackiego maratonu BCT Gdynia najszybsza okazała się kobieta, a konkretnie Węgierka Anna Olasz, która wygrała zawody wynikiem 4 godziny, 23 minuty i 3 sekundy.

Trasa maratonu pływackiego liczyła w sumie 20,5 kilometra, czyli była najdłuższa w czteroletniej historii imprezy. Wynik osiągnięty przez węgierską zawodniczkę jest zatem rekordem trasy.

W kategorii pań na drugim miejscu uplasowała się Amerykanka Christine Jenning (4h, 30 min i 40 s), a na trzecim Niemka Ines Hahn (4h, 48 min i 47 s).

Z kolei w klasyfikacji mężczyzn najszybciej dystans 20, 5km pokonał Krzysztof Pielowski (4h, 26 min i 43 s). Na podium znaleźli się też Portugalczyk Hugo Alberto Ribeiro (4h, 28 min i 39 s) i reprezentant Polski Arkadiusz Osses (4h, 30 min i 47 s).

Należy też podkreślić, że kilku zawodników nie ukończyło zawodów ze względu na zmęczenie i wychłodzenie organizmu. Wśród nich znaleźli się Marianna Mello, Pedro Mello z Brazylii i Polak Grzegorz Radomski.