Konin: Opóźnia się prywatyzacja kopalni

  Konin: Opóźnia się prywatyzacja kopalni

  Radosław Grzelak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Opóźnia się prywatyzacja konińskich kopalń. Zakłady miały być sprzedane w ubiegłym roku, tymczasem nie widać końca negocjacji pomiędzy Skarbem Państwa a firmą Rafako.

  Rafako jest jedynym kandydatem do kupna po 85 procent akcji KWB Konin i KWB Adamów oraz 50 procent akcji ZE PAK. Rafako, które jest kontrolowane przez Zygmunta Solorza - Żaka, a więc obecnego udziałowca ZE PAK, chce monitoringu perspektywicznych złóż węgla w regionie.

  Nieoficjalnie wiadomo, że punktem niezgody jest cena, o około 500 mln złotych niższa niż chce uzyskać minister Skarbu Państwa. Raciborska spółka oferuje 1 - 1,2 mld złotych, podczas gdy oczekiwania właściciela są znacznie większe. Jednak wydaje się, że nie ma szans na rozpisanie nowego przetargu.

  Poseł Tomasz Nowak, mówi że ministerstwo ma plan "B", na wypadek fiaska negocjacji, jednak nie chce ujawnić szczegółów. Być może plan zakłada konsolidację kopalń i elektrowni, ale bez udziału nowego inwestora. Na decyzje właścicielskie oczekują z niecierpliwością górnicy, kórzy boją się o swoje miejsca pracy.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo