Jarocin: Burmistrz złotym promotorem

  Jarocin: Burmistrz złotym promotorem

  Kamil Bachorz

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dwa jarocińskie przedsiębiorstwa zostały tegorocznymi laureatami nagrody Orzeł Agrobiznesu. Tytuł i honorową nagrodę Złotego Promotora Orłów Agrobiznesu 2010 otrzymał także Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.
  Wśród nagrodzonych przedsiębiorstw znalazło się gospodarstwo rolne Inter-Agri, które zostało uhonorowane za osiągnięcie sukcesu rynkowego. Właścicielem gospodarstwa, które swoją siedzibę ma w Golinie jest Janusz Wojtczak - Początkowo zajmowało 16 ha, dziś gospodarstwo liczy już ponad 513 ha. Kierunek produkcji to trzoda chlewna oraz uprawa zbóż i warzyw. Gospodarstwo wyposażone jest w nowoczesne maszyny i urządzenia rolnicze - informuje Ewelina Bartkowiak z kancelarii burmistrza Jarocina. - Posiada "pozwolenie zintegrowane" na prowadzoną działalność, co potwierdza jego całkowite dostosowanie do wymogów ochrony środowiska w szczególności w zakresie wielkości emisji - dodaje.

  Drugim laureatem został Bank Spółdzielczy z Jarocina, któremu przedłużono na kolejny rok licencję stosowania tytułu Orła Agrobiznesu. Placówka, której prezesem jest Jan Grzesiek dzięki podpisanej umowie partnerskiej z Jarocińskim Funduszem Poręczeń Kredytowych wspiera jarocińską przedsiębiorczość, udzielając na preferencyjnych warunkach pomoc kredytową osobom rozpoczynającym i rozwijającym działalność gospodarczą. Od lat jest także mecenasem sportu i organizacji społecznych. Bank Spółdzielczy w ubiegłym roku był współorganizatorem Święta Spółdzielczości, gdzie gwiazdą wieczoru był zespół Jumbo Africa.

  Warto podkreślić, że tytuł i honorową nagrodę Złotego Promotora Orłów Agrobiznesu 2010 otrzymał Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina. Nagroda Orzeł Agrobiznesu przyznawana jest, co roku przez Kapitułę nagrody Orła Agrobiznesu oraz Agencję promocyjno-Wydawniczą EMS firmom i instytucjom finansowym wyróżniającym się wspieraniem agrobiznesu a szczególnie firm przetwórczych oraz szeroko pojętą przedsiębiorczością

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo