Poznań: Plakaty wyborcze wciąż wiszą

  Poznań: Plakaty wyborcze wciąż wiszą

  Mateusz Pilarczyk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Billboard T. Dziuby na ul. Pułaskiego zaklejano dopiero w czwartek

  Billboard T. Dziuby na ul. Pułaskiego zaklejano dopiero w czwartek ©W. Wylegalski

  Czy to już na kolejne wybory? - pytają lekko zdezorientowani poznaniacy, patrząc na billboardy z kandydatami na prezydenta miasta. Choć od II tury wyborów samorządowych minęło już 27 dni, to czas dla części poznańskich billboardów się zatrzymał.
  Billboard T. Dziuby na ul. Pułaskiego zaklejano dopiero w czwartek

  Billboard T. Dziuby na ul. Pułaskiego zaklejano dopiero w czwartek ©W. Wylegalski

  Przy tegorocznej kampanii samorządowej miasto chciało powstrzymać plakatową samowolkę - małe, wyborcze reklamy można było rozwieszać tylko w wyznaczonych miejscach. Przez to częściej niż zwykle kandydaci rzucali na nas spojrzenia z wielkich billboardów i... tak zostało do dziś.

  Na ulicy Pułaskiego, przy wiadukcie kolejowym, aż do wczoraj było widać Tadeusza Dziubę, kandydata PiS na prezydenta. Billboard Dziuby wisi też cały czas przy ulicy Berdychowo.
  - Faktycznie niektóre plakaty długo wiszą. Żartowałem nawet ze współpracownikami, że skoro nie ma zleceń na te miejsca, to trzeba wykupywać je dwa miesiące przed wyborami po to, żeby długo wisiały za darmo - komentuje radny PiS Szymon Szynkowski vel Sęk.

  Ordynacja wyborcza w przypadku billboardów nie jest precyzyjna. Ustawa przewiduje, że komitety w ciągu 30 dni od wyborów muszą usunąć materiały promocyjne. Zwyczajowo nie jest to stosowane do płatnych miejsc na billboardach, gdyż rozporządzają nimi prywatne firmy. - Jeśli firmy nie mają nowych zleceń, to nie zaklejają starych plakatów, gdyż byłoby to dla nich nieopłacalne - dodaje radny Szynkowski.

  Tadeusz Dziuba nie jest odosobniony. "Na mieście" znajdziemy też innych byłych już kandydatów. - Billboardy wykupowaliśmy tylko na określony czas do końca wyborów, ale faktycznie część z nich może nadal wisieć - nie ukrywa Marek Sternalski, który pracował przy kampanii prezydenckiej Grzegorza Ganowicza.

  Co na to firmy sprzedające miejsca na billboardach? - Nie są nam znane przypadki, by plakaty z kampanii wyborczych, realizowanych na naszych nośnikach wisiały jeszcze po zakończeniu takiej kampanii - informuje Katarzyna Zerbe z firmy AMS, która zarządza częścią billboardów w Poznaniu. To jednak wyjątek - inne firmy wciąż czekają na nowe zlecenia.

  Kandydaci na prezydentów zostaną więc z nami w nowym roku do czasu, aż znajdą się reklamodawcy, którzy będą chcieli skorzystać z tych miejsc. Pytanie, czy niedoszli prezydenci nie zostaną zaklejeni... kandydatami do parlamentu.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  www.mediamiejskie.pl

  Bm (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 28 / 28

  Za to u nas reklamy wiszą tak długo jak powinny i zdejmujemy je w terminie www.mediamiejskie.pl

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kandydatów teraz to już nie obchodzi

  Feliks (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 27 / 24

  Wiadomo.... jakie prawo taka i sprawieliwość.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo