Prokuratura: Oskarżony o zabójstwo sprzed 27 lat

  Prokuratura: Oskarżony o zabójstwo sprzed 27 lat

  SAGA

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Śledczy przesłali do Sądu Okręgowego w Zielonej Górze akt oskarżenia przeciwko 59-letniemu Mirosławowi Cz. Wiosną został on ujęty w Poznaniu pod zarzutem zabicia i zgwałcenia w 1983 roku siedemnastoletniej Barbary Ż.
  Prokuratura: Oskarżony o zabójstwo sprzed 27 lat

  ©P. Jasiczek

  W maju 1983 roku bandzior zgwałcił, a następnie zabił w lesie nieopodal Radomii wracającą do domu z Zielonej Góry Barbarę Ż. Po raz pierwszy Mirosław Cz. znalazł się w kręgu podejrzanych w 1983 roku, ale wówczas zebrany w sprawie materiał dowodowy nie pozwolił na postawienie go w stan oskarżenia.

  Po latach nowe metody badawcze (kodu DNA) pozwoliły na potwierdzenie, że to Mirosław Cz. jest sprawcą zabójstwa. Mężczyzna został ujęty w Poznaniu, gdzie ułożył sobie życie. Był zaskoczony wizytą mundurowych. Ciągle jest za kratkami.

  Mirosław Cz. już w 1971 roku został skazany na karę śmierci za gwałt i zabójstwo 15-letniej dziewczyny. Po apelacji wyrok ten zmieniono mu na karę 25 lat pozbawienia wolności. Zakład karny opuścił w 1983 roku po odbyciu połowy kary, a niecały miesiąc ponownie zaatakował w Radomii.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gwałcicieli

  Ewa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 45 / 30

  Badania DNA przyczynily się do wykrycia sprawcy brutalnego gwałtu-Jakuba Tomczaka, studenta prawa z Poznania, który w wakacje 2006 r. pracował w Exeter jako portier. Został uznany winnym...rozwiń całość

  Badania DNA przyczynily się do wykrycia sprawcy brutalnego gwałtu-Jakuba Tomczaka, studenta prawa z Poznania, który w wakacje 2006 r. pracował w Exeter jako portier. Został uznany winnym brutalnego gwałtu na 48-letniej kobiecie. Ofiara gwałtu nigdy nie odzyskawszy zdrowia zmarła w kwietniu tego roku.Wyrok odsiaduje w Polsce, o warunkowe zwolnienie może się starać najwcześniej w 2016 r.Dzięki nowym badaniom - DNA gwałciciele mają bardzo male szanse, że ich czyn nie zostanie wykryty. Takie osoby muszą być eliminowane na dlugie lata ze spoleczeństwa.Zastanawia mnie tylko to, czy Tomczak powinien już w 2016 roku wyjsć na wolność! Przyklad z tego art. wskazuje, że nadal moze on być niebezpieczny!


  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo