Poznań: Odnowiony wiadukt ułatwi wyjazd do Wrocławia

  Poznań: Odnowiony wiadukt ułatwi wyjazd do Wrocławia

  Elżbieta Sobańska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wschodnia nitka wiaduktu Górczyńskiego doczeka się jednak remontu, choć dopiero za dwa lata. Będzie to możliwe dzięki podpisanej w czwartek umowie między miastem z Centrum Unijnych Projektów Transportowych.
  To dobra wiadomość dla wielu kierowców. Od przebudowy zachodniej nitki wiaduktu minęły już dwa lata. Zarząd Dróg Miejskich przyznawał, że jego wschodnia część znajduje się w złym stanie, ale na jego generalny remont potrzeba było zdobyć ponad 100 mln zł. Przez ten czas obiekt był cały czas kontrolowany przez ZDM.

  Dzięki przyznanemu dofinansowaniu, większość pieniędzy, bo aż 85 mln zł, pochodzić będzie ze środków unijnych. ZDM zamierza ogłosić w I kwartale przyszłego roku przetarg w trybie "Zaprojektuj & Wybuduj".

  Projekt przebudowy wschodniej nitki ma być gotowy do 2012 roku. Jeszcze w lipcu tego samego roku mają rozpocząć się prace budowlane. Jego przebudowa potrwa do końca 2013 roku. Całkowicie już odnowiony wiadukt poprawi wyjazd z Poznania w kierunku na Wrocław.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a kiedy będzie wiadukt na Junikowie ???

  plewiszczok (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 30 / 34

  a kiedy będzie wiadukt na Junikowie ??? polecam wysłać cały Zarząd Dróg Miejskich parę razy do Plewisk i z powrotem - niech zmierzą średni czas przejazdu / średnią prędkość przejazdu .... mi...rozwiń całość

  a kiedy będzie wiadukt na Junikowie ??? polecam wysłać cały Zarząd Dróg Miejskich parę razy do Plewisk i z powrotem - niech zmierzą średni czas przejazdu / średnią prędkość przejazdu .... mi wychodzi około 4km/h (jeżdżę tą trasą parę razy dziennie o różnych godzinach).... jak przyjadą kibice na euro2012 można im to pokazać jako perełkę miastazwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wyjazd czy wjazd

  JaJo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 30 / 23

  Nie rozumiem jak wiadukt prowadzący ruch tylko OD Wrocławia ma poprawić wyjazd DO Wrocławia. Do Wrocławia mamy od kilku lat nowy wiadukt.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo