Ostrów: Chcieli wyłudzić 80 tysięcy złotych kredytu

  Ostrów: Chcieli wyłudzić 80 tysięcy złotych kredytu

  AND

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Za usiłowanie wyłudzenia 80 tysięcy złotych kredytu odpowie przed ostrowskim sądem 62-letni poznaniak i jego 37-letni wspólnik pochodzący z powiatu zgorzeleckiego na Dolnym Śląsku.
  Mieszkaniec Poznania dostarczył 37-latkowi fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu. W czerwcu 2008 roku obaj pojawili się w Ostrowie Wielkopolskim i w jednym z banków złożyli wniosek o kredyt wraz z lewymi dokumentami. Według prokuratury, mężczyźni nie mieli zamiaru jego spłaty. Ostatecznie bank odmówił udzielenia pożyczki, a sprawa trafiła do prokuratury.

  Z ustaleń śledczych wynika, że 62-latek zaproponował pracę w swojej firmie drugiemu z oskarżonych. Zatrudnienie było jednak fikcyjne. Firma miała problemy finansowe, więc poznaniak poprosił 37-latka o zaciągniecie kredytu.

  - W trakcie śledztwa młodszy z oskarżonych został poddany badaniu przez biegłych psychiatrów, którzy stwierdzili jednak, że podczas zarzucanego mu czynu miał on zachowaną poczytalność - wyjaśnia Janusz Walczak, zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim.

  Obu mężczyznom grozi teraz od sześciu miesięcy do nawet ośmiu lat wiezienia.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo