Poznań: Artykuł Księcia Williama w Gazecie Ulicznej

  Poznań: Artykuł Księcia Williama w Gazecie Ulicznej

  MMR

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W wydawanej w Poznaniu Gazecie Ulicznej pojawi się wkrótce świąteczne przesłanie Księcia Williama. W swoim artykule przekazuje zrozumienie dla bezdomnych oraz uznanie dla organizacji pomagających im.
  - Poznańska Gazeta Uliczna opublikuje tekst w pierwszym wydaniu noworocznym - informuje Dagmara Walczyk z Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka.

  Przeczytamy w nim o organizacjach troszczących się o bezdomnych. Książę William jest Honorowym Patronem jednej z nich - Centrepoint. W swoim artykule pisze o odwadze młodych bezdomnych osób oraz o tym, jak inspirują go gazety uliczne.

  Artykuł ukaże się łącznie w 115 magazynach.
  Przewiduje się, że dzięki przesłaniu nastąpi ich wzrost sprzedaży, w samej Wielkiej Brytanii o 70 tys. egzemplarzy - W związku z tym, niemal 70 tys. £ może trafić do kieszeni sprzedawców ulicznych - powiedziała Lisa Maclean, dyrektor International Network of Street Papers.

  Wydawana w stolicy Wielkopolski Gazeta Uliczna sprzedawana jest przez osoby długotrwale bezrobotne. Tworzona jest społecznie, a 40 proc. dochodu ze sprzedaży przeznaczone jest dla bezrobotnego. Jest to projekt Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka, a zarazem pierwszego tego typu przedsięwzięcie w naszym kraju.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo