Poznań: Marne szanse na taksówkę przed północą

  Poznań: Marne szanse na taksówkę przed północą

  Andrzej Janas

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej, to dzisiaj szansa na rezerwację taksówki jest już niewielka. Najbardziej zapobiegliwi poznaniacy zamawiali kursy na sylwestrową zabawę już... 10 dni temu!
  - Mamy już niemal komplet rezerwacji w godzinach od 18 do 23, czyli od osób wybierających się na zabawę - mówi Wiesław Gawryszak, szef korporacji RMI (196-68). - Ci, którzy będą chcieli zamówić taksówkę tuż przed wyruszeniem z domu, muszą nieco uzbroić się w cierpliwość. Prawdopodobnie przyjdzie poczekać na kurs do 20 minut. Na ulicach będzie około 500 samochodów naszej korporacji - dodaje.

  Z listy taksówkowych rezerwacji można wywnioskować nie tylko, kiedy rozpoczynają się zabawy, ale również kiedy się kończą. Pierwsze zlecenia "powrotne" zarezerwowane zostały na godzinę 1, niektórzy będą bawić się znacznie dłużej, bo odjadą do domu o godz. 5.

  Blisko 400 samochodów zamierza wysłać na ulice w sylwestrową noc Zrzeszenie Transportu Prywatnego (196-22).

  - Prawie wszystkie możliwe terminy mamy zarezerwowane - mówi Michał Wieczorek, szef ZTP. - Są jeszcze wolne okienka, ale zostało ich naprawdę niewiele. Zapowiada się, że to będzie pracowity wieczór i noc. Od lat największym powodzeniem taksówki cieszyły się w wieczór andrzejkowy, teraz najwięcej pracy jest właśnie w sylwestra .

  Korporacja Hallo Taxi (196-23) kursy rezerwuje tylko dla posiadaczy karty stałego klienta. - Nawet gdybyśmy mieli 1000 taksówek, to nie obsłużymy wszystkich w jednym terminie - mówi Zdzisław Fligier, szef Hallo Taxi. - Dlatego będziemy przyjmować zgłoszenia według ich kolejności. Gdyby termin przyjazdu miał się wydłużyć ponad 10 minut, to uprzedzimy o tym telefonicznie klienta. O tym, jak szybko dojedziemy, może też zdecydować pogoda.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo