Gmina Czerwonak: Kanalizacja ma być w 2012 roku

  Gmina Czerwonak: Kanalizacja ma być w 2012 roku

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Prawie 39 mln złotych będzie kosztować budowa 58,5 kilometrów sieci kanalizacyjnej oraz 24 przepompowni, które powstaną na terenie gminy Czerwonak. W środę podpisano umowę z wykonawcą tej inwestycji.
  - Jesteśmy pierwszą gminą, która uporała się z wyborem wykonawców - nie ukrywa zadowolenia Mariusz Poznański, wójt Czerwonaka i przypomina, że pierwsza umowa dotycząca kanalizacji Szlachęcina, Bolechowa, Trzaskowa została podpisana już na początku grudnia. - To zasługa m.in. Małgorzaty Staszewskiej, kierownika wydziału inwestycji Urzędu Gminy, odpowiedzialnej za przygotowanie projektów oraz samych mieszkańców, którzy ich nie kwestionowali, a sporne kwestie zostały rozstrzygnięte w drodze negocjacji.

  Podpisany w środę kontrakt z wykonawcą obejmuje prace na terenie siedmiu miejscowości gminy Czerwonak: Czerwonaka, Kicina, Klin, Mielna, Dębogóry, Annowa i Miękowa.

  - Wykonawca będzie miał 20 miesięcy od momentu rozpoczęcia prac na realizację inwestycji - wyjaśnia Poznański. - Roboty rozpoczną się, jak tylko pozwoli na nie pogoda. Prace przewidziane jedną i drugą umową będą prowadzone równolegle. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie powinny zakończyć się w 2012 roku.

  To przedsięwzięcie jest prowadzone w ramach projektu "Kanalizacja obszaru Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka i okolic". Realizowane ono będzie na terenie pięciu gmin, skupionych w Związku Międzygminnym Puszcza Zielonka (Czerwonak, Swarzędz, Pobiedziska, Murowana Goślina, Skoki).
  - Nasza gmina wyda na ten cel około trzech milionów złotych - dodaje Poznański.

  Cały projekt jest dofinansowywany przez Unię Europejską. Dotacja wynosi ponad 200 mln zł. - Sukces będzie wtedy, gdy wszystkie gminy zrealizują na swoim terenie ten projekt, a mieszkańcy, jak najszybciej podłączą się do kanalizacji, bo im ich będzie więcej, tym mniejsze będą koszty - uważa Poznański.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo