Bytom : Mistrzostwa Śląska Strażaków PSP i OSP oraz pokaz ratownictwa [ZDJĘCIA]

Magdalena Nowacka-Goik
Bytom : Mistrzostwa Śląska Strażaków PSP i OSP oraz pokaz ratownictwa
Bytom : Mistrzostwa Śląska Strażaków PSP i OSP oraz pokaz ratownictwa Magdalena Nowacka-Goik
Po raz kolejny śląscy strażacy rywalizowali o miano najlepszych w Mistrzostwach Śląska Strażaków PSP i OSP. Zmierzyli się jednak nie w ogniu, a w wodzie. Zawody pływackie odbyły się dzisiaj - 14 lipca, na pływalni odkrytej przy ul. Wrocławskiej w Bytomiu.

W zeszłym roku w zawodach wzięło udział 80 zawodników, startujących zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. Wśród zwycięzców nie brakowało naszych reprezentantów. Najwięcej medali wśród zawodowców wywalczyli wówczas strażacy z Bytomia, którzy zdobyli ich aż 4, w tym złoto w sztafecie.

Pomysłodawcą i organizatorem zawodów (pierwsze były 12 lat temu) jest bytomska straż pożarna.
- W tym roku rywalizowało 51 strażaków z dziesięciu jednostek PSP i 24 z sześciu z OSP - mówi Adam Wilk, zastępca komendanta PSP w Bytomiu. - Strażacy rywalizowali w trzech stylach dowolny, klasycznym i grzebietowym, do tego była też sztafeta - mówi Adam Wilk.

Najlepsi rywalizują w mistrzostwach ogólnopolskich strażaków i służb mundurowych w Szczytnie.
- W ubiegłym roku drużyna w której było naszych siedmiu reprezentantów zajęła drugie miejsce, zarówno w części dotyczącej strażaków, jak i służb mundurowych - podkreśla Wilk.