Krotoszyn: Wykorzystywał dziewczynki przez internet

  Krotoszyn: Wykorzystywał dziewczynki przez internet

  AND

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Lubieżnik z powiatu krotoszyńskiego, który za pośrednictwem internetu doprowadził aż 23 dziewczynki w wieku od 11 do 16 lat do wykonania tak zwanych "innych czynności seksualnych", stanie niebawem przed sądem. Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wlkp. zakończyła w tej sprawie śledztwo. 30-letniemu mężczyźnie grozi od dwóch do dwunastu lat więzienia.
  - Oskarżonemu zarzucono, że w latach 2006 - 2009, podając się w części przypadków za kobietę lub młodego chłopca, doprowadził pokrzywdzone do obnażenia się przed kamerą internetową, z której obraz utrwalił na swoim komputerze. W dalszych zarzutach opisano późniejsze doprowadzenie pokrzywdzonych przez podejrzanego do podobnych zachowań o charakterze seksualnym, przy wykorzystaniu gróźb rozpowszechnienia w internecie, wcześniej utrwalonych zapisów video - tłumaczy Janusz Walczak, zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim.


  W kilku przypadkach nie zdołano, pomimo przeprowadzenia wielu różnorodnych działań, ustalić danych pokrzywdzonych.

  Podczas przeszukania mieszkania 30-latka zabezpieczono w jego komputerze pliki z "danymi o treści pornograficznej z udziałem małoletnich poniżej 15 roku życia", a także nielegalne oprogramowania. 7 października wobec podejrzanego zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

  - W trakcie śledztwa uzyskano opinie biegłych psychiatrów, a także seksuologa. W wydanych opiniach biegli stwierdzili, iż w czasie zarzucanych czynów oskarżony miał w pełni zachowaną poczytalność - dodaje prokurator.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo