Poznań: Łupem wandala padło siedzenie w autobusie

  Poznań: Łupem wandala padło siedzenie w autobusie

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Każdego roku MPK wydaje setki tysięcy złotych na walkę z wandalami. Jak się okazuje, wyobraźnia podpowiada tym drugim coraz bardziej wymyślne "psikusy".
  Wandal odkręcił siedzenie w jednym z autobusów. Nie zastanawiał się, że komuś może stać się krzywda

  Wandal odkręcił siedzenie w jednym z autobusów. Nie zastanawiał się, że komuś może stać się krzywda ©Czytelnik

  Tym razem łupem wandala padło tylne siedzenie w jednym z poznańskich autobusów. Chuligan postanowił odkręcić śruby, dzięki którym siedzisko przymocowywane jest do reszty fotela. Przekonała się o tym młoda kobieta.

  - Autobus nagle zahamował. Siedząca młoda pasażerka ześlizgnęła się wraz z siedziskiem i wylądowała na stopniach pojazdu - opowiada nasz Czytelnik, który był świadkiem zdarzenia. - Na szczęście nic się jej nie stało.

  Zdaniem Czytelnika fotele nie są w żaden sposób zabezpieczone przed podobnymi wybrykami. Co więcej, odkręcenie śrub nie zajmuje więcej niż 5-10 sekund i wystarczy do tego zwykły scyzoryk.

  - MPK może użyć specjalnych wkrętów, które uniemożliwią dalszą dewastację. By go odkręcić, potrzebny jest specjalny klucz, którego wandale nie posiadają, gdyż jest kosztowny - podpowiada nasz Czytelnik.
  Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK zapewnia, że specjaliści spółki rozważą taką możliwość. Jednak fotele są montowane właśnie w taki sposób nie bez powodu.

  - Ich demontaż powinien być łatwy, żeby bez problemu można było posprzątać pod siedziskami - mówi Gajdzińska.

  Na zdjęciu przysłanym nam przez Czytelnika wyraźnie widać jednak, że pod fotelami czysto nie jest. Oprócz monet, guzików, pestek owoców widać także... patyczek po lodzie.

  - To dowodzi, że firma sprzątająca nie wywiązuje się dobrze ze swoich obowiązków - twierdzi Gajdzińska. - Takie miejsca powinny być sprzątane przynajmniej raz w miesiącu. Wyciągniemy konsekwencje - zapowiada.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo