Miedzichowo: Trzy osoby ranne w zderzeniu z ciężarówką

  Miedzichowo: Trzy osoby ranne w zderzeniu z ciężarówką

  Kuba Czekała

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Strażacy walczyli o życie poszkodowanych

  Strażacy walczyli o życie poszkodowanych ©PSP Nowy Tomyśl

  W poniedziałek na drodze nr 2 w okolicach Miedzichowa doszło do dramatu. Po godzinie 13 w stronę granicy z Niemcami jechał ciężarowy daf z naczepą prowadzony przez mieszkańca województwa mazowieckiego. W pewnym momencie, kiedy auto pokonywało, tzw. zakręt śmierci przed Miedzichowem, samochód wpadł w poślizg. Tirem zarzuciło, naczepa stanęła w poprzek drogi i sunąc bokiem, uderzyła w jadącego z naprzeciwka opla astrę.
  Strażacy walczyli o życie poszkodowanych

  Strażacy walczyli o życie poszkodowanych ©PSP Nowy Tomyśl

  Kierowca osobówki, mieszkaniec Miedzichowa, nie miał szans na ominięcie niespodziewanej przeszkody. - Samochód osobowy dostał się pod naczepę, która dosłownie zmiażdżyła jego karoserię - opowiada dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu Andrzej Łaciński. - Wewnątrz opla uwięzione zostały trzy osoby. Do akcji wysłani zostali strażacy z Nowego Tomyśla, Bolewic i Miedzichowa.
  Dwie osoby - 21-letni chłopak oraz jego matka w stanie bardzo ciężkim przewiezione zostały do nowotomyskiego szpitala, gdzie lekarze natychmiast przystąpili do walki o ich życie. Kierowca wozu - 54-letni mężczyzna - za pomocą helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, w stanie krytycznym został przewieziony do jednego z poznańskich szpitali.

  Przyczyny wypadku wyjaśni policyjne śledztwo. Rozbity tir całkowicie zablokował krajówkę. Przez kilka godzin ruch odbywał się objazdami.

  Jest to kolejny dramat na kilkunastokilometrowym odcinku łączącym Miedzichowo z rondem w Bolewicku. W tym roku trasa ta pochłonęła już kilka ofiar śmiertelnych, wiele zostało rannych. W 2008 roku na feralnym odcinku zginął eurodeputowany, były minister spraw zagranicznych profesor Bronisław Geremek.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  żydowskie fatum

  poseb (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 16

  geremek rozbił się tam i zniszczył życie niewinnemu człowiekowi, który do dziś nei otrzymał należytej pomocy, sprawa oczywiście uciszona, nie wiadomo czy geremek jechał na podwójnym gazie, kim była...rozwiń całość

  geremek rozbił się tam i zniszczył życie niewinnemu człowiekowi, który do dziś nei otrzymał należytej pomocy, sprawa oczywiście uciszona, nie wiadomo czy geremek jechał na podwójnym gazie, kim była pasażerkazwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo