Swarzędz: Lokatorzy nie chcą pod oknami wieży komórkowej

  Swarzędz: Lokatorzy nie chcą pod oknami wieży komórkowej

  Maciej Roik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Mieszkańcy ulicy Wodnej zapowiadają, że będą walczyć z budową wieży w ich sąsiedztwie

  Mieszkańcy ulicy Wodnej zapowiadają, że będą walczyć z budową wieży w ich sąsiedztwie ©S. Seidler

  - Dlaczego ktoś chce budować wieżę akurat pod naszymi oknami? Czy nie można takich rzeczy ustawiać dalej? - zastanawiają się mieszkańcy Gruszczyna (gmina Swarzędz). Półtora miesiąca temu dowiedzieli się, że w ich sąsiedztwie ma powstać stacja bazowa telefonii komórkowej.
  Mieszkańcy ulicy Wodnej zapowiadają, że będą walczyć z budową wieży w ich sąsiedztwie

  Mieszkańcy ulicy Wodnej zapowiadają, że będą walczyć z budową wieży w ich sąsiedztwie ©S. Seidler

  Choć momentalnie zaprotestowali, na początku grudnia gmina wydała "decyzję o lokalizacji inwestycji celu publicznego".

  - Jaki cel publiczny? - dziwi się Jan Karolczak, mieszkaniec ulicy Wodnej w Gruszczynie. I tłumaczy: - To jest jakiś kiepski żart! Bo nie dość, że będziemy wystawieni na działanie promieniowania, to jeszcze spadnie wartość naszych domów. Ja pytam tylko w imię czego, bo u nas kłopotów z sygnałem w telefonach nie ma.

  Gmina odpowiada, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Urzędnicy - jak twierdzą - poinformowali o sprawie mieszkańców. A przynajmniej część z nich.

  - Burmistrz uznał za strony postępowania sąsiadów działki objętej wnioskiem - mówi Maciej Woliński, rzecznik prasowy UMiG w Swarzędzu. - Stronom przesłano zawiadomienie o toczącym się postępowaniu. A szereg wniesionych uwag zostało rozpatrzonych - dodaje.

  Mieszkańcy ulicy są jednak innego zdania. I mają do władzy żal, że mimo stanowczego "nie" z ich strony, decyzję wydano. - Nasz protest pozostał bez odpowiedzi - twierdzi Paweł Waszak. - Przecież słup stanie kilkadziesiąt metrów od naszego domu. Dlaczego podjęto decyzję, która psuje nam krajobraz, zmniejsza wartość naszych działek, a do tego może niebezpiecznie wpłynąć na nasze zdrowie? - pyta.

  Pytanie, czy wieże faktycznie są szkodliwe dla zdrowia. Tu zdania od lat są podzielone i o rozstrzygającą opinię trudno. Jednak onkolodzy, z którymi rozmawiał reporter "Głosu", nie mają wątpliwości: lepiej dmuchać na zimne i nie wystawiać organizmu na niepotrzebne oddziaływanie fal. - Zarówno tych, które emitują telefony komórkowe, jak i stacje bazowe - mówią lekarze.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  BTS GSM!

  JSKN (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  To zrezygnujcie z telefonów komrókowych i wówczas wszystko będzie w porządku! Nie można zjeść ciastka i nadal mieć je na talerzu!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Anteny

  zainteresowana (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  nasza sytuacja jest gorsza, nam nikt się nie zapytał czy się zgadzamy ba, nie wiedzieliśmy, że takie anteny są montowane, a teraz stoją na naszym dachu! oto tytuł artykułu POSTAWILI ANTENY LUDZI...rozwiń całość

  nasza sytuacja jest gorsza, nam nikt się nie zapytał czy się zgadzamy ba, nie wiedzieliśmy, że takie anteny są montowane, a teraz stoją na naszym dachu! oto tytuł artykułu POSTAWILI ANTENY LUDZI NIE ZAPYTALI Z DNIA 22.11.2010.
  JESTEŚMY Z WAMI!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo