Kościół: Dyspensa będzie na sylwestra

  Kościół: Dyspensa będzie na sylwestra

  Alicja Lehmann

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Kościół katolicki zwolnił swoich wiernych z obowiązku zachowania postu w piątkową noc sylwestrową.
  Zgodnie z katolickim kalendarzem liturgicznym wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych obowiązuje w każdy piątek. W tym roku sylwester wypada właśnie w ten dzień tygodnia. Oznacza to, że katolicy, którzy chcą dochować wierności religijnym zasadom, nie powinni w tegoroczną noc sylwestrową spożywać mięsa ani też uczestniczyć w hucznych zabawach. Odejście od obowiązku jest możliwe wówczas, gdy władze Kościoła katolickiego udzielą dyspensy swoim wiernym.


  - Zwolnienie od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i hucznych zabaw zostało udzielone wszystkim wiernym z naszej archidiecezji - mówi ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik prasowy archidiecezji poznańskiej. Ks. Szczepaniak zaznacza, że decyzja o udzieleniu dyspensy została podjęta na szczeblu ogólnokrajowym i zastosowana przez ordynariuszy.

  Zniesienie obowiązku zachowania postu potwierdzili przedstawiciele pozostałych diecezji województwa wielkopolskiego: gnieźnieńskiej i kaliskiej.

  Dyspensa obejmuje zatem wszystkich wiernych z diecezji gnieźnieńskiej, kaliskiej i poznańskiej oraz osoby przebywające w piątek na ich terenie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  j

  g (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 20

  mam w d**** jakąś 'dyspensę" niech katole nie decydują o tym kto co może.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo