Kalisz: Bezdomne psy mają nowe budy

  Kalisz: Bezdomne psy mają nowe budy

  Elżbieta Bielewicz

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dzięki ofiarności wielu ludzi psy z kaliskiego schroniska nie będą już marznąć zimą. Mają nowe budy
  Jeszcze przed świętami do kaliskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt trafiło 18 bud dla psów zakupionych za pieniądze zebrane w ramach akcji "Podaruj piątaka na budę dla psiaka". Kaliskim przyjaciołom czworonogów udało się pozyskać łącznie 7 600 złotych. Do takiej sumy wzrosła po aukcji w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina początkowa pula 6 786 złotych.
  - W środę przyjechało 18 bud dla dużych psów - mówi Robert Kościelak, z-ca kierownika kaliskiego schroniska. - Po prostu więcej nie mógł zabrać nasz samochód. Między świętami a nowym rokiem dowieziemy jeszcze 24 budy. To wszystko za pieniądze z akcji "Podaruj piątaka na budę dla psiaka".
  Budy są w stanie surowym. Pracownicy schroniska i wolontariusze ocieplają je we własnym zakresie, głównie słomą i kocami. Na froncie budy mocowane są także przesłonki z materiału, by psiakom jak najmniej dokuczało zimno.
  Wcześniej, w grudniu, wymieniono już 30 bud za pieniądze placówki, darowizny i datki z innej akcji - "Nakarm psa z Szerlokiem". Do kaliskiego schroniska dzięki "Szerlokowi" trafią paczki z karmą dla 45 psów.
  - Z pomocą spieszyli nie tylko mieszkańcy Kalisza, ale i miłośnicy zwierząt z całej Polski. Dostaliśmy karmę, koce, a nawet zabawki dla zwierząt. Oprócz naszej placówki w akcji brało udział schronisko w Gaju. W sumie "nakarmiono" 120 psów, a 17 znalazło nowy dom.
  W kaliskim schronisku przebywa średnio ponad 200 zwierząt każda pomoc jest nie tylko na wagę złota, ale czasem życia bezdomnego czworonoga.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo