Pogoda: Lepiej żeby już nie padał śnieg

  Pogoda: Lepiej żeby już nie padał śnieg

  Andrzej Janas

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Zarząd Dróg Miejskich wydał już na walkę ze śniegiem i oblodzonymi drogami 10 mln zł. Sporo, zważywszy, że w budżecie na ten cel jest 28 mln zł a zima, przynajmniej ta kalendarzowa rozpoczęła się raptem dwa dni temu.

  Wychodzi, że 35 proc. pieniędzy przeznaczonych na odśnieżanie wydaliśmy... jesienią. Jeśli takie tempo się utrzyma, to teoretycznie pługi śnieżne nie wyjadą na poznańskie ulice w okolicach połowy lutego.

  Już w listopadzie ostrzegaliśmy, że przy długiej i mroźnej zimie pieniędzy może nie wystarczyć. Dowiedzieliśmy się, że w ZDM przygotowywany jest wariant oszczędnościowy, który ma polegać, na ograniczeniu zakresu zimowego utrzymania dróg. Ofiarą ewentualnych cięć w pierwszej kolejności miałyby być drogi lokalne.

  - Na razie pieniędzy nie brakuje i drogi są utrzymywane w założonym standardzie - twierdzi Tomasz Libich z ZDM.- Co później? Wszystko zależy od przyszłorocznego budżetu. To w nim powinien znaleźć się zapis dotyczący pieniędzy na utrzymanie dróg w roku 2011.

  Tymczasem od wielu tygodni wiadomo, ze przyszłoroczny budżet Poznania ma być wyjątkowo oszczędny i "wyrzucanie" pieniędzy na wywożenie śnieg raczej nie będzie priorytetem.
  - Jeśli zima będzie długa a nie dostaniemy dodatkowych pieniędzy, to jest możliwe obniżenie standardów utrzymania dróg - przyznaje Libich.

  Zarząd Dróg Powiatowych wydał na walkę z zimą 950.000 zł z 1.650.000, które miał przeznaczone na ten cel.

  - Przygotowujemy przetargi dla firm zajmujących się odśnieżaniem na kwotę miliona złotych - wyjaśnia Katarzyna Wozińska, rzecznik prasowy ZDM. To są dodatkowe pieniądze ze starostwa, które przeznaczone będą na akcję zima.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  j

  n (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 27 / 18

  wystarczy przetrzepać ZDM i zatrudnić fachowców od zarządzania a nie kolesiow i od razu kasa bedzie (oszczędności na ustawianych przetargach)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo