Ostrów: Czworaczki czekają na pierwszą gwiazdkę i prezenty

  Ostrów: Czworaczki czekają na pierwszą gwiazdkę i prezenty

  Ryszard Binczak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Anna Jankowska, matka ostrowskich czworaczków śmieje się, że przed nią kolejne niezapomniane Święta Bożego Narodzenia. Pierwsze były swego rodzaju wyzwaniem. Nagle bowiem jej rodzina powiększyła się aż o cztery córki.  - W ubiegłym roku dziewczynki skutecznie wyłączyły mnie ze wszystkich przygotowań świątecznych - wspomina Ania Jankowska. - A tegoroczne zamapiętamy dlatego, że nie będziemy mieli w domu choinki. Niestety, nie można jej ustawić, bo córki wszystkim się już interesują i co tylko mogą ściągają. Trudno byłoby utrzymać dziewczynki z daleka od przystrojonego i mieniącego się światełkami drzewka.


  W październiku ubr. 27-letnia wówczas ostrowianka urodziła czworaczki. Dzieci przyszły na świat w klinice przy ul. Polnej w Poznaniu. Cztery dziewczynki - Maja, Iga, Hania i Zosia.

  Największa ważyła 2360 gram, a najmniejsza 1340 gram. Narodziny czworaczków wywróciło do góry nogami życie rodziny Jankowskich.

  - Święta w ubiegłym roku udało nam się zorganizować tylko i wyłącznie dzięki pomocy dziadków - wspomina Ania. - Teraz wspólnie z mężem bierzemy więcej obowiązków na siebie, ale nie jest to łatwe, gdyż dzieci powoli zaczynają już chodzić. Mają ukończone 14 miesięcy.

  1 »

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo