Kalisz: Pod złodziejem załamał się lód

  Kalisz: Pod złodziejem załamał się lód

  AND

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Niewiele brakowało, a dramatycznie zakończyłby się pościg za sprawca rozboju, do którego doszło wczoraj przy ulicy Śródmiejskiej w Kaliszu. Mężczyzna wyrwał kobiecie torebkę i zaczął uciekać. Podczas obławy wbiegł na zamarzniętą rzekę, ale załamał się pod nim lód.
  Przed godziną 19.00 mieszkaniec powiatu tureckiego zaatakował idącą ulicą kobietę. Wszystko widzieli dwaj przechodnie i ruszyli za rozbójnikiem. Na ich widok mężczyzna wyrzucił torebkę i zbiegł w stronę śródmieścia. Poszkodowana zaalarmowała straż miejską, a ta wezwała policję.
  - Mężczyzna uciekał w kierunku śródmieścia. Podczas poszukiwań, jeden z patroli zauważył młodego chłopaka, który wyglądem przypominał sprawcę kradzieży.
  Chłopak ten na widok mundurowych rzucił się do ucieczki. Ku ich zdziwieniu, mężczyzna zaczął uciekać w kierunku koryta rzeki, wszedł na lód, który pod jego ciężarem się załamał - mówi ASP. Sebastian Taranek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Ścigany wpadł do rzeki i zanurzył się w wodzie prawie do ramion.
  Funkcjonariusze zaczęli więc nakłaniać młodego człowieka, aby wyszedł. Po kilku minutach, mężczyzna wydostał się na brzeg i od razu został zatrzymany. Torebka wraz z nienaruszoną zawartością wróciła do właścicielki. Sprawca kradzieży trafił z kolei do policyjnej izby zatrzymań. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo