Portishead muzyczną gwiazdą festiwalu Malta

  Portishead muzyczną gwiazdą festiwalu Malta

  Jacek Sobczyński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Portishead muzyczną gwiazdą festiwalu Malta

  ©Black Kite

  6 lipca na placu św. Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich swój koncert da zespół Portishead, jeden z najważniejszych elektronicznych wykonawców ostatnich dwóch dekad. Występ odbędzie się w ramach festiwalu Malta.
  Portishead muzyczną gwiazdą festiwalu Malta

  ©Black Kite

  Od połowy lat 90. Brytyjczycy są uznawani za twarz trip - hopu, jednego z ciekawszych podgatunków muzyki elektronicznej. W 1994 roku światło dzienne ujrzał ich debiutancki album "Dummy", charakteryzujący się smutną, na poły jazzową, na poły elektroniczną muzyką, utrzymaną w dusznym klimacie. Z tego krążka pochodzą ich największe przeboje: "Dumb", "Glory Box" i "Sour Times".

  Niesieni falą olbrzymiej popularności Portishead wydali w 1997 roku swój drugi album, nazwany po prostu "Portishead", po czym...
  zniknęli na ponad dekadę. Dopiero w 2008 roku pochodzący z Bristolu muzycy przypomnieli się zaskakującym krążkiem "Third", na którym odeszli od formuły trip-hopu na rzecz eksperymentalnego rocka. Na przyszły rok planowana jest czwarta płyta formacji.

  - W tej chwili nie możemy jeszcze ogłosić, kto zagra obok Portishead na ich poznańskim koncercie - odpowiada Anna Reichel z Fundacji Malta na pytanie o support brytyjskiej gwiazdy. Wiadomo jednak, że podczas części koncertów na planowanej na lato europejskiej trasie Portishead będzie towarzyszyła kanadyjska formacja rockowa Arcade Fire.

  Portishead to nie jedyna zagraniczna gwiazda, jaka wystąpi w przyszłym roku w Poznaniu. Swoje koncerty zapowiedzieli już Katie Melua, Teresa Salgueiro czy White Lies, wciąż czekamy na informację, kto zagra na przyszłorocznej edycji imprezy "Poznań dla Ziemi".

  Szerszy koncertowy kalendarz na 2011 rok będzie można znaleźć w poniedziałkowym wydaniu "Głosu Wielkopolskiego".

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo