Strażacy ochotnicy z Lichenia Starego Mistrzami Polski...

  Strażacy ochotnicy z Lichenia Starego Mistrzami Polski [ZDJĘCIA]

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W czasie zawodów rywalizowano w siedmiu konkurencjach
  1/8
  przejdź do galerii

  W czasie zawodów rywalizowano w siedmiu konkurencjach ©Biuro Prasowe Mistrzostw Poslki OSP w ratownictwie wodnym

  Aż cztery wielkopolskie drużyny uplasowały się w pierwszej szóstce Mistrzostw Polski OSP w w ratownictwie wodnym. Zawody odbyły się w Sierakowie, a pierwsze miejsce wywalczył po raz drugi z rzędu zespół z Lichenia Starego.
  W zawodach uczestniczyło 180 strażaków reprezentujących 45 Ochotniczych Straży Pożarnych.

  - Ratownicy rywalizowali w siedmiu konkurencjach: budowa wału przeciwpowodziowego, rzuty ratownicze kołem i rzutką, ratowanie zagrożonego przez powódź przy użyciu łodzi motorowej, ratowanie tonącego przy użyciu łodzi wiosłowej i spektakularny slalom łodzi motorowych - - mówi Beata jeż z biura prasowego Mistrzostw Polski OSP w ratownictwie wodnym.


  Strażacy ochotnicy z Lichenia Starego, wystawiający dwie załogi, uczestniczą w Mistrzostwach od pierwszej edycji i już po raz czwarty wywalczyli tytuł Mistrza Polski, natomiast po raz siódmy stanęli na podium.

  -Startuję w Mistrzostwach po raz ósmy i jestem bardzo dumny z kolejnego zwycięstwa naszej załogi mówi Piotr Maciejewski, sternik OSP Licheń Stary I, Mistrz Polski 2014. - Rywalizacja z każdym rokiem jest coraz trudniejsza - w pierwszych edycjach różnice w czasie wykonywania danej konkurencji przez poszczególne załogi wynosiły około minuty, dziś liczą się dosłownie ułamki sekund. Zdobyty tytuł jest dla nas ważny, ponieważ pokazuje, że stale podnosimy nasze kwalifikacje. Cieszymy się także z nagród, które będziemy mogli wykorzystywać w praktyce, podczas akcji - dodaje.

  Mistrz Polski 2014 w Ratownictwie wodnym i Powodziowym otrzymał w tym roku, oprócz Pucharu, medalu i dyplomu, nagrodę pieniężną na zakup sprzętu i umundurowania oraz hełmy do ratownictwa TYTAN HOT oraz nagrodę główną - łódź Mazury 480 Red z silnikiem zaburtowym Honda BF30 ufundowaną przez Partnera Strategicznego Mistrzostw Aries Power Equipment/Honda Marine. Jest to uniwersalna łódź ratownicza o niewielkim zanurzeniu stosowana podczas akcji powodziowych do ewakuacji ludności i drobnego inwentarza, podczas nurkowych prac poszukiwawczych i patrolowania kąpielisk czy do transportu ładunków.

  I Wicemistrz Polski 2014 OSP RW w Pile z woj. wielkopolskiego - otrzymała Puchar Ministra Spraw Wewnętrznych, nagrodę pieniężną na zakup sprzętu i umundurowania oraz prądownicę Turbomaster, zestaw ratownictwa medycznego R0 i ubrania koszarowe.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo