Pleszew: Dzieci podrute czadem trafiły do szpitala

  Pleszew: Dzieci podrute czadem trafiły do szpitala

  Małgorzata Krupa, IB, JAN, RED

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W miejscowości Kwileń cztery osoby, w tym troje dzieci, podtruły się czadem. Matka i jedno z dzieci dzisiaj opuści szpital, pozostała dwójka ma pozostać na obserwacji. Strażacy nie wykryli jeszcze źródła wydobywania się czadu.
  Wczoraj w Gnieźnie zmarła 27-letnia kobieta, matka trójki dzieci, a w Tomnicach (gmina Krotoszyn) 39-letni mężczyzna, który osierocił dwójkę dzieci.

  Do krotoszyńskiego szpitala trafiła też matka z dwójką dzieci. Strażacy podejrzewają, że cała trójka zatruła się gazem z nieszczelnego piecyka.

  Dzisiaj odbędzie się sekcja zwłok mieszkanki Gniezna, która trafiła do szpitala w sobotę z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla. Lekarzom nie udało się uratować kobiecie życia. W jej mieszkaniu strażacy wykryli wysokie stężenie tlenku węgla. Powołano biegłego, który zbada łazienkowy piec.

  Ciało 39-letniego mieszkańca Tomnic znalazła jego żona. Zaniepokoiła się przedłużającą się nieobecnością męża, który pracował w warsztacie samochodowym. Wezwana ekipa pogotowia nie mogła stwierdzić przyczyny zgonu, wezwano więc policję i prokuraturę.

  - Zebrane dotąd materiały pozwalają przypuszczać, że mogło to być zatrucie tlenkiem węgla - informuje prokurator Janusz Walczak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

  Trzy osoby - dwoje dzieci i ich matka, trafiły do szpitala powiatowego w Krotoszynie po zatruciu gazem. - Zawiadomił nas właściciel domu, dyspozytor wysłał na miejsce dwa nasze samochody, policję i pogotowie - mówi Mariusz Przybył, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

  Na miejscu okazało się, że objawy zatrucia mają aż cztery osoby. Zanim zajęła się nimi ekipa pogotowia, ratownicy podali im tlen znajdujący się w wyposażeniu wozów strażackich.

  Do szpitala ostatecznie zabrano trzy osoby: 39-letnią kobietę oraz jej dzieci w wieku 9 i 15 lat.

  Czytaj także: Poznań: Czad zabił dwóch mężczyzn. Film

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo