Jerzykowo: Tynk z sufitu mógł spaść na dzieci

  Jerzykowo: Tynk z sufitu mógł spaść na dzieci

  ROI

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Zespół Szkół w Jerzykowie (gm. Pobiedziska) został zamknięty, a uczniowie wrócą do klas dopiero po nowym roku. Powód? W jednej z sal lekcyjnych odpadł kawałek tynku z sufitu. Władze szkoły zdecydowały, że sprawę trzeba pilnie zbadać. Dlatego w kilku pomieszczeniach zostaną skute tynki, a zamiast nich pojawią się prawdopodobnie lekkie, podwieszane panele.
  - W piątek na suficie zauważyliśmy niebezpieczne uwypuklenie, które po dotknięciu odpadło - opowiada Alina Mańka, dyrektor szkoły. - O sytuacji został poinformowany nadzór budowlany. Wspólnie z władzami gminy postanowiliśmy też odwołać zajęcia, by dokładnie sprawdzić, czy w innych miejscach sufity nie zagrażają zdrowiu dzieci - podkreśla dyrektor.

  Jak nas poinformował obecny na miejscu inspektor, należy sprawdzić cały budynek, bo inne elementy również mogą się okazać niebezpieczne.


  - Zleciliśmy wykonanie szczegółowej ekspertyzy, która jednoznacznie określi, czy taka sytuacja nie powtórzy się w innych salach - mówi Ryszard Biernacki. - Podejrzewamy, że podobnej jakości tynki są w całej szkole.

  Jak twierdzą władze gminy, sprawa musi zostać jak najszybciej wyjaśniona. Niewykluczone, że o wszystkim zostanie poinformowana prokuratura. Bo budynek, w którym odpadł kawałek tynku, ma niecałe 10 lat.

  - Prawdopodobnie zwrócimy się do prokuratury, by zbadała sprawę jakości wykonania budynku szkoły - potwierdza w rozmowie z "Głosem" Ireneusz Antkowiak, zastępca burmistrza Pobiedzisk.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo