Zbliża się uczta dla fanów Radiohead i Sigur Rós

  Zbliża się uczta dla fanów Radiohead i Sigur Rós

  (mej)

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Godspeed You! Black Emperor znani są z rewelacyjny występów na żywo

  Godspeed You! Black Emperor znani są z rewelacyjny występów na żywo ©Materiały promocyjne

  Fani Mogwai i innych dźwięków z pogranicza muzycznego na pewno zelektryzuje wiadomość o styczniowym występie kultowej kanadyjskiej formacji Godspeed You! Black Emperor! Zespół przyjedzie do Polski na jedyny koncert.
  Godspeed You! Black Emperor znani są z rewelacyjny występów na żywo

  Godspeed You! Black Emperor znani są z rewelacyjny występów na żywo ©Materiały promocyjne

  Obok Mogwai, Sigur Rós i Radiohead to najbardziej wpływowa grupa ostatnich lat i jako jedyna z tego grona nie wystąpiła dotąd w Polsce. Jeśli dodamy do tego fakt, iż zespół nie koncertował od blisko 10 lat, a do składu powrócił Moya, jeden z 3 założycieli grupy, to informacja ta staje się podwójnie elektryzująca!

  Godspeed You! Black Emperor powstał we wczesnych latach 90-tych, członkami założycielami byli Efrim, Mauro i Moya.
  Zanim zespół przeistoczył się w wieloosobowy skład, zagrał kilka koncertów i i własnym sumptem wydał kasetę. W latach 1995-19996 GY!BE zapraszał na koncerty licznych muzyków z Montrealu, co sprawiło, że ich występy nabrały monumentalnego chrakateru. W 1997, przed nagraniem debiutanckiego albumu “F♯ A♯ ∞", na scenie GY!BE towarzyszyło aż 14 artystów i kilka projektorów... Ostateczny, dziewięcioosobowy skład uformował się pod koniec 1998 roku, z Aidanem i Brucem na perkusji, Thierrym Mauro na basie, Efrimem, Davem i Rogerem - gitarach oraz Norsoli i Sophie odpowiednio na wiolonczeli i skrzypcach.

  W latach 1998 - 2002 zespół nieustannie nagrywał i koncertował, zyskując opinię scenicznej rewelacji. Ich występy live hipnotyzują, mają dynamikę orkiestry i potęgę epickiego rocka.

  Po 4 wydawnictwach, GY!BE w 2003 ogłosił przerwę, która oficjalnie zakończy się w grudniu 2010. Wtedy to zespół wystąpi na All Tomorrow’s Parties w Wielkiej Brytanii i ruszy w trasę koncertową. Tym razem odwiedzi również Polskę!


  Jedyny polski koncert Godspeed You! Black Emperor odbędzie się 22 stycznia 2011 r. w poznańskim klubie Eskulap

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo