Korek bez słowa ostrzeżenia

  Korek bez słowa ostrzeżenia

  Mateusz Pilarczyk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Ponad 3 godziny zamiast 30 minut - tyle trwała w środę podróż kierowców 50-kilometrowym odcinkiem autostrady A2 z Poznania do Nowego Tomyśla. Kilkukilometrowy korek nie powstał na autostradzie.
  Wielu kierowców stojąc kilka godzin w korku na A2, martwiło się, czy wystarczy im paliwa

  Wielu kierowców stojąc kilka godzin w korku na A2, martwiło się, czy wystarczy im paliwa ©FOT. PIOTR KRZYŻANOWSKI/POLSKAPRESSE

  Spowodowany był problemami, które miały tiry z pokonaniem wzniesienia pomiędzy Lutolem Suchym a Trzcielcem. Jeden z kierowców, który utkwił na kilka godzin w korku, uważa, że zamieszania w łatwy sposób można było uniknąć.

  Według Zbigniewa Dembieckiego, w punktach poboru opłat przy wjazdach na autostradę informowano, tylko o "pewnych kłopotach przy wyjeździe z niej". - Tam kłopoty są zawsze. Jeżdżę często tym odcinkiem i taka informacja zazwyczaj wiązała się z dziesięciominutowym postojem - wyjaśnia Zbigniew Dembiecki. - Tego dnia był po prostu totalny korek i firma Autostrada Wielkopolska dokładnie wiedziała, że wjazd na odcinek A2 między Poznaniem a Nowym Tomyślem wiąże się z wielogodzinnym staniem w korku. Informacja powinna być bardzo jasna. Nie chcesz stać w korku, to zjedź z autostrady w Buku - dodaje kierowca.

  Renata Rychlewska z Autostrady Eksploatacja odpiera jednak zarzuty. Według niej, firma nie miała dokładnych wiadomości o tym, co się dzieje na drodze wojewódzkiej łączącej się z autostradą. Trudno było ustalić, jak długo mogą potrwać utrudnienia i jak szybko kierowcy będą mogli opuścić autostradę.

  Ci jednak próbowali to zrobić na własną rękę. Niektórzy - tam, gdzie było to możliwe - przejeżdżali przez pas zieleni i w ryzykowny sposób zawracali w stronę Poznania. Reszta musiała odstać swoje, martwiąc się, czy wystarczy paliwa na kilkugodzinne, mozolne posuwanie się w korku. Kierowca, który zgłosił się do redakcji "Głosu Wielkopolskiego", pracował na laptopie. Reszta musiała spisać ten czas na straty, choć wybrali autostradę, aby pokonać szybciej drogę.

  1 »

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kraków Balice Noclegi

  www.burowianka.pl (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 29 / 33

  Jeśli ktoś z Państwa byłby zainteresowany noclegiem w Krakowie to serdecznie polecam nasz obiekt www.burowianka.pl
  Transfer z , na lotnisko - wliczone w cenę noclegu.
  Pozdrawiam

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gdzie lezy TrzcieleC ?

  szaraklucha (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 35 / 23

  Bo w Wielkopolsce to raczej ni. "Dzięnikaszowi" pogratulować poziomu intelektualnego. Może byś dziecko zanim coś napiszesz kupił sobie atlas albo choć poguglał w necie ... O wyściubieniu nosa poza...rozwiń całość

  Bo w Wielkopolsce to raczej ni. "Dzięnikaszowi" pogratulować poziomu intelektualnego. Może byś dziecko zanim coś napiszesz kupił sobie atlas albo choć poguglał w necie ... O wyściubieniu nosa poza Poznań nie wspomnę ...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To jest Polska

  Łukasz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 30 / 24

  Pobrać kasę to tak,a później martwcie się sami

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo