Akcja Głosu: Trzy tysiące książek dla Kowna

  Akcja Głosu: Trzy tysiące książek dla Kowna

  Milena Kochanowska, Bartosz Trzebiatowski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  "Głosowa" akcja wsparcia dla polskiej biblioteki w Kownie zakończyła się wielkim sukcesem. Dzięki Czytelnikom zebraliśmy około 3 tysięcy książek. Jest szansa, że pierwsza partia jeszcze przed świętami pojedzie na Litwę.

  Jeszcze raz bardzo dziękujemy za tak duży odzew i zaangażowanie ludzi, którzy nie bacząc na kilkunastostopniowe mrozy, śnieg, zawieje i błoto przyjeżdżali do nas z ciężkimi torbami wypełnionymi książkami. Doceniamy ich ofiarność, tym bardziej że najczęściej korzystali z komunikacji miejskiej, która w tych temperaturach jeździ wyjątkowo niepunktualnie i nieregularnie. Książki przywoziło wielu starszych ludzi, a z racji na wiek, tym więcej trudu musieli w to włożyć.


  Dziękujemy też osobom spoza Poznania - Danucie Żaryn z Kalisza, Antoniemu Perłowskiemu z Obornik Wlkp. oraz Edwardowi Krysiakowi z Konina. Karton nowych książek przysłało dla Kowna Wydawnictwo Replika Aleksander Szabliński.

  Najwięcej książek, bo aż 18 kartonów, zebrały dzieci, rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej numer 5 imienia profesora Adama Wodziczki w Swarzędzu. Po naszym artykule zbiórkę zorganizowała Grażyna Beranek opiekująca się szkolną biblioteką. Książki do redakcji dostarczyła nieodpłatnie firma "Anders".

  Przypomnijmy, że akcję wymyślili państwo Grażyna i Ryszard Głowaccy z Suchego Lasu, którzy byli w Kownie podczas letniej podróży rowerowej.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo