Poznań: Ostatnia w tym roku rozprawa w procesie Stokłosy

  Poznań: Ostatnia w tym roku rozprawa w procesie Stokłosy

  BAS

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Przed poznańskim Sądem Okręgowym odbyła się ostatnia w tym roku rozprawa w procesie byłego pilskiego senatora, oskarżonego, między innymi, o korumpowanie wysokich urzędników Ministerstwa Finansów oraz nielegalne zakopywanie padliny.
  We wtorek i środę zeznawali świadkowie związani z tym drugim zarzutem. Wśród nich - były pracownik, który podczas wcześniejszych przesłuchań mówił o ciężarówkach z padłymi sztukami, ale teraz twierdzi, że wcale tego nie powiedział. Na pytanie prokuratora odpowiedział, że nikt z jego rodziny nie pracuje w firmie Henryka Stokłosy. Przyznał jednak, że dwa miesiące temu złożył tam podanie o pracę i czeka na odpowiedź...Sąd zamierzał także przesłuchać żonę senatora, ale ta przedstawiła zaświadczenie lekarskie.

  W czwartek natomiast zeznawał jej syn, który twierdził, że postawione ojczymowi zarzuty to skutek walki politycznej.

  Sąd przesłuchał także byłego radcę prawnego Izby Skarbowej w Pile. To on był autorem opinii dotyczącej ulgi inwestycyjnej dla senatora z 1993 roku, która poniekąd zapoczątkowała wieloletnią wojnę biznesmena z fiskusem. Świadek nie potrafił jednak powiedzieć, na jakich podstawach oparł swoje wywody. Wspominał też byłego doradcę podatkowego senatora, Mariana J., który chwalił się, że w Ministerstwie Finansów wszystko może załatwić...

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo