Sąd: 25 lat więzienia za zabicie żony

  Sąd: 25 lat więzienia za zabicie żony

  RED, Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W czwartek prokurator zażądał dożywocia dla 32-letniego Ryszarda S., poznański sąd wymierzył mu karę 25 lat więzienia. Ekonomista w sierpniu 2009 roku zabił swoją żonę. Wrzucił nieprzytomną Małgorzatę do jeziora pod Wolsztynem, po czym zainicjował jej poszukiwania.
  Oskarżony, który cały czas przebywa w areszcie, przyjął wyrok bez emocji

  Oskarżony, który cały czas przebywa w areszcie, przyjął wyrok bez emocji ©P. Jasiczek

  Podczas ogłoszenia wyroku nie okazał żadnych emocji. Także wówczas, gdy sędzia Danuta Kasprzyk z poznańskiego Sądu Okręgowego uzasadniała tak wysoki wymiar kary.

  - Zdradzał żonę, nie miał dla niej czasu, z tego powodu dochodziło do kłótni - powiedziała sędzia Kasprzyk, określając oskarżonego jako osobę zapatrzoną w siebie i realizującą jedynie własne cele. Mówiła o tym podczas procesu siostra Małgorzaty: - Krytykował jej wygląd, mówił, że powinna lepiej o siebie zadbać. Sam kupował sobie drogie garnitury od Versace. Standard życia siostry, która pracowała w Wielkopolskim Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach, był dużo niższy. On bardziej dbał o samochody i ciuchy niż o żonę i dziecko.

  9 sierpnia ubiegłego roku Ryszard S. - z okazji ósmej rocznicy ślubu - zabrał żonę do kina w Poznaniu. Po powrocie małżonkowie pojechali nad jezioro w Karpicku. Doszło do kłótni. Ryszard zaczął dusić żonę, uderzył ją w głowę kluczykami.

  Po zatrzymaniu powiedział: - Gdy zobaczyłem krew na rękach, spanikowałem. Myślałem, że nie żyje i wrzuciłem ją do wody. Potem jednak uparcie przekonywał, że jest niewinny, że żona musiała odzyskać przytomność i sama wejść do wody. - Sąd obliczył, że przenosząc pokrzywdzoną musiał przejść 130,5 metra. Przystawał trzy razy i czasu było dość, by się zastanowić, co tak naprawdę chce zrobić - mówiła Danuta Kasprzyk.

  Wyrok jest nieprawomocny.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  !

  Kala (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 46 / 31

  potwor

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo