Prokuratura: Obligacje Semaksu nie były dobrą inwestycją

  Prokuratura: Obligacje Semaksu nie były dobrą inwestycją

  Rafał Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Z nieoficjalnych informacji "Głosu Wielkopolskiego" wynika, że prokuratura postawi zarzuty za sprawę związaną ze sprzedażą obligacji poznańskiej spółki odzieżowej Semax.
  Skąd taka decyzja? Do prokuratury dotarła opinia biegłych. Wynika z niej między innymi to, że sytuacja spółki jeszcze w 2008 roku nie była najlepsza, mimo, że wtedy właśnie namawiano do kupna jej obligacji. Biegli przeanalizowali też treść memorandum informacyjnego przedsiębiorstwa.

  - Dokument ten nie zawierał informacji niezgodnych z bieżącą sytuacją ekonomiczną spółki Semax. Należy jednak stwierdzić, że pominięcie informacji istotnych dla oceny sytuacji ekonomicznej spółki, takich jak narastająca wartość należności nieściągalnych czy też zaleganie towarów trudno zbywalnych prowadziło do zafałszowania rzeczywistej sytuacji spółki - stwierdzili w swojej ekspertyzie biegli.


  To jednak nie wszystko. W dalszej części biegli informują, że memorandum nie zawierało wszystkich istotnych elementów pozwalających na właściwą ocenę ryzyka inwestycyjnego . - Obligatariusze podejmowali decyzje w warunkach ryzyka niedopuszczalnego - stwierdzili eksperci i dodali, że było to spowodowane pominięciem istotnych informacji z punktu widzenia decyzji o zainwestowaniu w obligacje Semaksu.

  Prowadząca postępowanie Prokuratura Rejonowa Poznań Stare Miasto na razie nie chciała komentować naszych informacji. Usłyszeliśmy tylko, że śledztwo trwa i ma zostać wkrótce przedłużone o kilka miesięcy.

  Przypomnijmy, że afera związana z obligacjami firmy Semax wybuchła na początku 2009 roku. Wówczas okazało się, że Raiffeisen Bank Polska oferował swoim VIP-owskim klientom obligacje poznańskiej firmy odzieżowej. Opierając się na informacjach od inwestorów, przedstawiciele banku zapewniali, że to bardzo pewny zysk.
  1 »

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo