CBŚ: Plantacja konopi indyjskich pod Koninem zlikwidowana

  CBŚ: Plantacja konopi indyjskich pod Koninem zlikwidowana

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  CBŚ: Plantacja konopi indyjskich pod Koninem zlikwidowana

  ©KWP w Poznaniu

  Zakres działalności przestępczej grupy był spory: mężczyźni handlowali nielegalnym alkoholem, sprzedawali papierosy przemycane z Białorusi i uprawiali konopie indyjskie. Celnicy i policjanci odkryli proceder i zatrzymali dwóch podejrzanych.
  CBŚ: Plantacja konopi indyjskich pod Koninem zlikwidowana

  ©KWP w Poznaniu

  - Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego od ponad roku sprawdzali informacje o hurtowej sprzedaży alkoholu, produkowanego na bazie skażonego spirytusu etylowego oraz wyrobów tytoniowych przemycanych z Białorusi - twierdzi Romuald Piecuch z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. - Kilka dni temu przeprowadzili akcję: weszli na teren dwóch prywatnych posesji w powiecie konińskim, przeszukali je i zatrzymali podejrzanych.

  W budynkach magazynowych na tych działkach mundurowi znaleźli ponad 1,5 tysiąca litrów odkażonego spirytusu etylowego, prawie 125 kilogramów tytoniu oraz ponad 6 tysięcy przemyconych z Białorusi papierosów bez polskich znaków akcyzy. W jednym z pomieszczeń odkryli również kilkadziesiąt krzaków konopi indyjskich.

  Policjanci zatrzymali dwóch 45-letnich mężczyzn, mieszkańców powiatu konińskiego. Żaden z nich nie był wcześniej karany, teraz grozi im do 5 lat więzienia.

  Zdaniem śledczych, w ciągu roku przestępcy mogli wprowadzić na rynek około 5 tysięcy litrów nielegalnego alkoholu wartości 324 tysięcy złotych, czym narazili Skarb Państwa na straty w wysokości 200 tysięcy złotych (z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego).

  Policjanci zapowiadają, że to nie koniec sprawy, a dopiero początek. Jak mówią, do zbadania pozostają kolejne wątki. Można się więc spodziewać następnych zatrzymań i zarzutów.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo