Konin: CH Ferio zostało sprzedane za 47,2 mln euro

  Konin: CH Ferio zostało sprzedane za 47,2 mln euro

  GB

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  RE project development podpisało z brytyjskim funduszem inwestycyjnym Rockspring umowę sprzedaży Centrum handlowo-usługowego Ferio w Koninie. Centrum zostało sprzedane za 47,2 mln EUR.
  - Konińskie Ferio jest świetnie prosperującym obiektem, którego obroty wzrastały mimo światowego kryzysu finansowego - podkreśla Maciej Krenek, członek zarządu RE project development. - Teraz przyszedł czas na zmiany. Jestem przekonany, że pod kierownictwem funduszu inwestycyjnego Rockspring CH Ferio umocni się jeszcze bardziej - mówi Maciej Krenek.

  - Transakcja ta oznacza ponowne wejście firmy Rockspring na polski rynek.
  Rynek, który wykazał się prawdziwą odpornością, stając się jedyną europejską gospodarką, której udało się uniknąć recesji podczas ostatniego pogorszenia się koniunktury. W czasie, gdy naszą główną strategią będzie zarządzanie, wykorzystanie oraz zabezpieczenie długoterminowej płynności finansowej centrum, istnieje również szansa na ulepszenie tego planu i doprowadzenie do jego dojrzałości. Jesteśmy zadowoleni z tego, że zwiększamy swoją obecność w Europie Centralnej w ramach tej klasy aktywów z uwagi na stałe poziomy opłat za wynajem, przejrzystość oraz znakomity dobór najemców - mówi Kevin Muscat, wicedyrektor w Rockspring.

  Centrum handlowo-usługowe Ferio w Koninie zostało otwarte w maju 2008 r. To największe centrum handlowe w regionie oraz czwarte i największe centrum rodzinne Ferio w Polsce. Każdego tygodnia sklepy i punkty usługowe w konińskim Ferio odwiedza średnio ponad 5.000 tysięcy osób.

  Dobra lokalizacja - w Starym Mieście przy trasie wylotowej na A2 z Konina - umożliwia dogodny dojazd zarówno zmotoryzowanym, jak i osobom korzystającym z komunikacji miejskiej.

  Opracowanie na podstawie komunikatu prasowego RE project development

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo