Cenna jest pokora zadawania pytań

  Cenna jest pokora zadawania pytań

  Małgorzata Linettej

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Cenna jest pokora zadawania pytań
  W zarządzie województwa obowiązki już rozdzielone. Marszałek i wicemarszałkowie mają swoje działki. Szkopuł w tym, że niektórzy zastanawiają się, czy kompetencje owych "nadzorców" są wystarczające, by sprawy szły w dobrym kierunku.
  Cenna jest pokora zadawania pytań
  Takie pytania mogą być zasadne w sytuacji, gdy np. służbą zdrowia ma zajmować się ktoś, kto zna jej funkcjonowanie, bo kiedyś był chory i potrzebował pomocy lekarza, albo zajmuje się infrastrukturą drogową, bo często jeździ samochodem, a sprawy wsi są mu znane, bo często bywa za miastem.
  Moim zdaniem, to jednak zbyt uproszczone stawianie sprawy. Bo przecież trudno sobie wyobrazić, iż mieszkańcy województwa wybierają do sejmiku wyłącznie wybitnych specjalistów w konkretnych dziedzinach, by mieć pewność, że fachowo się nimi zajmą.

  Uważam, że marszałkowie nie muszą się znać na konkretnych wąskich branżach, ale muszą mieć kilka niezwykle cennych umiejętności: sprawne korzystanie z wiedzy innych, talent menedżerski i pokorę, która nakazuje zadawać pytania.

  Jeśli nasi nowi wojewódzcy włodarze tak właśnie podchodzić będą do swoich obowiązków, to mają spore szanse na sukces, a my razem z nimi.
  Ktoś, kto uważa, że zjadł wszystkie rozumy, nie ma szans!

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo