Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Język angielski dla uprzywilejowanych?

Monika Kaczyńska
Narzekania na to, że Polacy słabo znają języki obce, są chyba tak stare jak Polska. I choć wydawało nam się, że ten problem mamy z głowy, bo zdążyło dorosnąć całe pokolenie, które dość powszechnie porozumiewa się przynajmniej w jednym obcym języku, znajomość dwóch czy trzech też nie jest rzadkością, to jednak okazało się, że ten obraz nie wszędzie jest równie optymistyczny.

Znajomość angielskiego jest wprost proporcjonalna do wielkości ośrodka, w którym znajduje się szkoła. Ale nie liczba mieszkańców jest problemem, tylko to co zwykle: pieniądze. Nie tylko te, którymi dysponują szkoły, ale i te, które mają do wydania rodzice uczniów. Na wszystko - od podręczników potrzebnych na bezpłatne szkolne lekcje, przez kursy, korepetycje czy wreszcie zagraniczne wyjazdy, podczas których dziecko może się przekonać na własnej skórze, że aby się porozumieć, musi znać przynajmniej angielski.

Jeśli więc naprawdę chcemy wyrównywać szanse edukacyjne, warto zadbać, aby możliwość uczenia się i praktycznego korzystania z obcego języka była realna także dla tych, którzy nie mogą sami za to zapłacić. Nie będą to pierwsze pieniądze, które wyda podatnik. Za to na pewno sensownie. A nie o każdych da się to powiedzieć.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski