Prokuratura: Policjant ze Śremu bił i nękał kobiety?

  Prokuratura: Policjant ze Śremu bił i nękał kobiety?

  Paweł Mikos

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Jeden ze śremskich stróżów prawa może wkrótce usłyszeć poważne zarzuty, m.in. pobicia i nękania kobiet. Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa we Wrześni.
  - Jeden z policjantów śremskiej komendy został doprowadzony przez funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych do prokuratury i odpowiada z wolnej stopy - mówi Piotr Leciejewski, komendant KPP w Śremie. - Funkcjonariusz ten został zawieszony w czynnościach służbowych - dodaje.

  - Ze względu na dobro policjanta oraz ewentualnych pokrzywdzonych nie będę na razie udzielać informacji w tej sprawie. Po zweryfikowaniu ujawnionych w sprawie okoliczności możliwe będzie ewentualne przekazanie dalszych informacji - mówi Jacek Motawski, zastępca prokuratora rejonowego we Wrześni.

  Z nieoficjalnych informacji, do jakich udało się nam dotrzeć, wynika, że policjant z KPP w Śremie może zostać oskarżony m.in. o pobicie i nękanie kobiet. Być może do tego dojdą także zarzuty grożenia oraz przekroczenie uprawnień.

  - Z tego, co wiem, to z kilku znacznie poważniejszych podejrzeń został on oczyszczony - mówi śremianin znający sprawę, ale chcący pozostać anonimowym. - Na pewno pozostawiono mu groźby karalne oraz najścia - dodaje.

  Sam zainteresowany policjant twierdzi, że jest niewinny. - Odnosząc się do zarzutów, jakie sformułowano przeciwko mojej osobie oświadczam, że przedstawione tam okoliczności nigdy nie miały miejsca i nie polegają na prawdzie - zapewnia.

  - Mam nadzieję, że zarzuty postawione policjantowi nie potwierdzą się i zostanie on oczyszczony z oskarżeń - dodaje Piotr Leciejewski.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo