Poznań: Wielkie studenckie lepienie bałwana

  Poznań: Wielkie studenckie lepienie bałwana

  Małgorzata Mrozek

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Studenci w ten weekend powinni zaopatrzyć się w naprawdę ciepłe rękawiczki. Przydadzą się one w poniedziałek podczas wielkiego studenckiego lepienia bałwana. Rozpocznie się ono o godz. 16 w Parku Cytadela na polanie przed Dzwonem Pokoju. Pytanie tylko, czy to będzie wielkie lepienie bałwana czy też "bałwaniej" rodziny? Na Cytadelę planują przyjść setki studentów!
  Biorąc pod uwagę liczbę chętnych na udział w zabawie, można przypuszczać, że na Cytadeli stanie dużo większy bałwan od widocznego na zdjęciu

  Biorąc pod uwagę liczbę chętnych na udział w zabawie, można przypuszczać, że na Cytadeli stanie dużo większy bałwan od widocznego na zdjęciu ©Andrzej Szozda

  - Na pomysł wpadliśmy pod wpływem chwili, kiedy zobaczyliśmy pierwszy duży opad śniegu za oknem - mówią przedstawiciele z agencji Squared Away, która organizuje akcję. Z początku planowano zabawę w parku przed Teatrem Wielkim, jednak zainteresowanie wydarzeniem jest na tyle ogromne, że konieczna stała się zmiana lokalizacji. Swój udział w wydarzeniu na Facebooku zadeklarowało już niemal dwa tysiące osób!

  Pod wpływem chwili pojawił się też pomysł na zapewnienie oprawy muzycznej, teraz staje ona jednak pod dużym znakiem zapytania. Problemem stały się m.in. temperatura oraz ciężkie warunki, których sprzęt mógłby nie wytrzymać. A jako, że jest to impreza non-profit, o profesjonalnym nagłośnieniu nie ma mowy. Studenci będą mogli za to rozgrzać się podczas afterparty zaplanowanego na czwartek 16 grudnia. W klubie Buddha Bar odbędzie się wtedy imprezowe rozpoczęcie sezonu snowboardowego.

  Wielkie studenckie lepienie bałwana będzie również świetną okazją do przeprowadzenia akcji dobroczynnej. W poniedziałek odbędzie się zbiórka plastikowych nakrętek dla chłopca z pilskiego przedszkola. Mogą to być nakrętki po wodach, soku, płynie do kąpieli, proszku do prania, jogurtach, paście do zębów. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup wózka inwalidzkiego.

  - Potrzeba ośmiu ton plastikowych nakrętek. Po ich sprzedaniu chłopiec, a w zasadzie jego rodzice, będą mieli wystarczającą ilość pieniędzy by zakupić potrzebny dla chłopca sprzęt - tłumaczy Ania Spychalska, odpowiedzialna za zbieranie nakrętek podczas poniedziałkowej zabawy. - Wezmę dużą reklamówkę, jeśli by się zapełniła, byłabym przeszczęśliwa - dodaje.

  Na brak odpowiedniej pogody studenci raczej nie będą narzekać. Nic nie wskazuje na to, by miało zabraknąć śniegu. W poniedziałek temperatura wyniesie -2 stopnie, przewidywane są niewielkie opady śniegu.

  Zajrzyj na stronę wydarzenia na Facebooku Wielkie studenckie lepienie bałwana

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo